Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

w202 - Centralny zamek i nawiewy nie działają

30 Sie 2012 08:14 3639 12
  • Poziom 17  
    WItam

Mam mercedesa 1997 rok benzyna 2,0. Wersja esprit. Przeczytałem dużo postów i proszę Was o pomoc.

Mam taki problem, centralny nie działa tj z kluczyka wogóle ale jak wcisnę na desce rozdzielczej słysze pompke która usiłuje zamknąć niestety nie robi tego. Czasem jak pozamykam inne drzwi uda się jej otworzyć "ledwie" drzwi kierowcy. Problem mam większy z nawiewami. Mam climatronic-a . Jak ustawie ręczne regulowanie nawiewu - nie auto to nie leci mi powietrze z bocznych kratek -ale wentylator słychać. Jak wcisnę auto zaczyna lecieć z bocznych kratek ale jak wezmę na najniższą temp. czasem potrafi lecieć lekko ciepłe. Z środkowych kratek wogóle nie leci powietrze ani wczasie jazdy ani nic.

Pytanka:

- czy centralny ma coś wspólnego z nawiewami?
    - nie działa mi przełączanie na szybe udało mi się włączyć tylko nawiew przy auto z nawiewów bocznych.

Może ktoś podpowie gdzie szukać nie szczelnośći?
  • Spec od Mercedesów
    gruberek11 napisał:
    Wersja esprit

Mógłbyś lepiej napisać, jaki to auto ma kluczyk: "scyzoryk" czy "rybkę" - bo akurat to jest ważniejsze, (w 1997 była zmiana) i oba auta mają zupełnie inny układ elektryczny.
    gruberek11 napisał:
    gdzie szukać nie szczelnośći?

NIESZCZELNOŚĆ może być w każdym punkcie układu.Podejrzewam, że nie masz pompki podciśnieniowej z manometrem żeby zrobić to w fachowy sposób tak więc nie ma sensu na ten temat się rozpisywać. Pozostaje Ci zwykłe nasłuchiwanie poprzez przyłożenie ucha w okolice zamka każdych drzwi oraz w bagażniku (druga osoba uruchamia zamek)
    gruberek11 napisał:
    centralny nie działa tj z kluczyka wogóle ale jak wcisnę na desce rozdzielczej słysze pompke

Zastanów się, co piszesz - bo z powyższego wynika, że pompka działa TYLKO po wciśnięciu przycisku na desce. CZY TO PRAWDA??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Witam!

Dziękuje za zainteresowanie się moim tematem. Panowie sprawa wygląda tak;

- posiadam kluczyk na podczerwień ale jest w stanie rozkładu więc chce najpierw uruchomić central aby zamykał się z przycisku na panelu
    - tak pompka reaguje tylko na naciśniecie przycisku na panelu

I teraz tak:

- wyjąłem ją zdjąłem dwa wężyki do niej idące (jeden zapewne od drzwi kolor zółty + drugi pewnie do sterowania nawiewami). Po załączeniu jej pompka WOGÓLE nie dmucha tylko silniczek działa

Zapewne pompka umarła?
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    One jakoś mocno nie dmuchają ani nie ssają. Weź wciągnij powietrze płucami z tych wężyków i zobacz czy auto się zamknie. Dmuchnij i zobacz czy się otworzą. To już wyeliminujesz przy okazji możliwą nieszczelność.
  • Poziom 17  
    okey tak zrobie

moja pompka ma nr 202 800 15 48 i nigdzie nie mogę znależść .

Z pompki wychodzą dwa przewody powietrzne - logiczne jest to że jedno jest do drzwi drugie do ...? do klapek od przełączników dmuchawy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 40  
    Klapy dmuchawy tam są chyba jeszcze podciśnieniowo sterowane, a nie elektrycznie.
    Ale nie z pompki centralnego a z podciśnienia silnika. Jak silnik nie pracuje to podciśnienia nie ma i się nie poruszą. Albo gdzieś ci podciśnienie niknie.
    Nie napisałeś który rocznik. Poziomowanie reflektorów działa? Też były podciśnieniowe chyba jeszcze w tym modelu.
  • Poziom 22  
    gruberek11 napisał:
    Z pompki wychodzą dwa przewody powietrzne - logiczne jest to że jedno jest do drzwi drugie do ...? do klapek od przełączników dmuchawy?

Na obudowie pompki powinny być opisy (2-3 literowe skróty) przy króćcach powietrznych. Napisz co jest u Ciebie i bedzie jasne.
  • Spec od Mercedesów
    gruberek11 napisał:
    posiadam kluczyk na podczerwień

Oba kluczyki są na podczerwień.
    Motronic napisał:
    Nie trzeba pompki. Wystarczy papieros, ściągnąć wężyka z pompki c.z., wziąć dobry haust dymu i dmuchnąć do wężyka; zaraz widać, gdzie uchodzi.

Oczywiście. Zwłaszcza jak jest niewielka nieszczelność pod tapicerką. Prędzej płuca wyplujesz.
    gruberek11 napisał:
    pompka WOGÓLE nie dmucha tylko silniczek działa

Skoro W OGÓLE nie dmucha, to najprawdopodobniej padło plastikowe sprzęgiełko na połączeniu osi silniczka z "turbinką" pompki.
    Karaczan napisał:
    One jakoś mocno nie dmuchają ani nie ssają.

Na ssaniu jest około 800 milibarów, ciśnienie dochodzi do 1 bara. Więc nie mów, że to mało.
    Motronic napisał:
    W innych też podnosiło i opuszczało zagłówki tylnego oparcia

W "C-klasie" zagłówki nigdy nie były zdalnie podnoszone. Jeżeli były, to tylko w większych modelach, i był to mechanizm elektryczny.
    Auto ze scyzorykiem mogło mieć dwa wężyki jedynie w przypadku gdy miało fotele (fotel) tzw. ortopedyczny. Dla kluczyka nowego (rybki) podział jest bardziej skomplikowany http://www.unitcat.ru/mercedes/7/1/1/202093/45H/80/045/
    Karaczan napisał:
    Klapy dmuchawy tam są chyba jeszcze podciśnieniowo sterowane, a nie elektrycznie.

Tutaj:
    http://www.unitcat.ru/mercedes/7/1/1/202194/45H/80/120/
    jest obrazek dla sterowania podciśnieniowego.
    Karaczan napisał:
    Nie napisałeś który rocznik.

Napisał. Ale jak wspomniałem nic to nie mówi dopóki nie wiemy, jaki to kluczyk.
    Karaczan napisał:
    Poziomowanie reflektorów działa? Też były podciśnieniowe chyba jeszcze w tym modelu.

Są zawsze podciśnieniowe - w nowych i starych. Chyba że ma ksenony.
  • Poziom 17  
    Witam!

Dziękuje za podpowiedzi. Pompka wogóle nie dmucha. Po podłączeniu zwykłej pompki z manometrem drzwi się otwierają po wdmuchnięciu powietrza. Z tego co doszedłem pompka ma dwa otwory - jeden do drzwi, wlewu paliwa drugi do sterowania klapek dmuchawy to mozliwe?
    Ktoś pisał że do sterowania nadmuchem (sterowanie klapami) steruje podscisnienie z silnika w którym miejscy wychodzą przewody? skąd?

A i najważniejsze - auto to 1997rok esprit klima elektroniczna .

Dodano po 1 [minuty]:

Po rozkręceniu silniczka doszedłem że działa ale nie daje powietrza w ogóle. Czy mogę podmienić sam silniczek z innej pompki (tj obudowa bardzo podobna ale jedno wyjście na powietrze!) czy silniczki są te same?
  • Spec od Mercedesów
    Sorry, ale ja wysiadam!!!
    Czy ty w ogóle czytasz, co się do ciebie pisze??? O co się ciebie pyta???
    gruberek11 napisał:
    A i najważniejsze - auto to 1997rok esprit klima elektroniczna

Co tu jest najważniejsze? Przecież napisałeś to w pierwszym poście! Ty chyba nawet nie czytasz tego, co sam piszesz!
    PYTAŁEM O RODZAJ KLUCZYKA!
    gruberek11 napisał:
    Z tego co doszedłem pompka ma dwa otwory - jeden do drzwi, wlewu paliwa drugi do sterowania klapek dmuchawy to mozliwe?

Przecież dostałeś zapytanie o skróty literowe przy króćcach na obudowie pompki, dostałeś obrazek z EPC dla centralnego zamka, dostałeś wytłumaczenie, że pompka centralnego nie ma związku z działaniem klap - a ty dalej to samo.
    PRZECZYTAJ DZIESIĘĆ RAZY POWYŻSZE POSTY!
    POMYŚL!
    SPRÓBUJ SKOJARZYĆ FAKTY!
    Ja już faktycznie nie mam siły... Jeżeli już kolekcjonujesz wiecznie psujące się złomy (co widać w twoich postach) i usiłujesz je tanim kosztem naprawić na forum - to przynajmniej czytaj z uwagą co się do ciebie pisze!
    gruberek11 napisał:
    Po rozkręceniu silniczka doszedłem że działa ale nie daje powietrza w ogóle

Przecież już to pisałeś powyżej. Dostałeś nawet diagnozę:
    Gerri napisał:
    najprawdopodobniej padło plastikowe sprzęgiełko na połączeniu osi silniczka z "turbinką" pompki.

Czytasz to co się do ciebie pisze?? Ile jeszcze razy będziesz pytać o to samo?
    Skoro jak piszesz go rozebrałeś - to chyba nie jest żadną sztuką (przy tak prostej konstrukcji) dojść do wniosku co jest uszkodzone? Naprawdę nie umiesz najprostszej diagnozy przeprowadzić sam?
    Tym bardziej, że właściwie przyczynę masz podaną, i trzeba tylko ją potwierdzić??
    gruberek11 napisał:
    Czy mogę podmienić sam silniczek z innej pompki

Możesz mi powiedzieć, po jakiego diabła - skoro jak sam piszesz, że jest dobry? (kręci się). Czego oczekujesz więcej od silniczka? Że będzie tańczył i śpiewał?
    gruberek11 napisał:
    czy silniczki są te same?

Było kilku producentów modułu centralnego zamka i części wewnątrz się różniły (pomimo że obudowy wyglądały tak samo). Nawet moduły tego samego producenta mogły mieć inne części w innych latach produkcji.
    Jak jednak napisałem wcześniej: baw się dalej sam - bo ja już mam dosyć tłumaczenia komuś jak krowie na miedzy po kilka razy :-/
  • Poziom 17  
    Witam raz jeszcze. Dziękuje za odpowiedzi. Fakt nie doczytałem wczoraj - sorry.

Dziś podam co na pompce jest napisane - tj. skróty. I ostatnie pytanie - jeśli sterowanie klapkami nawiewów nie są sterowane z pompki - za informację dziękuje to rozumiem że wężyk z kolektora idzie. Może orientujesz się gdzie w silniku 2.0 benzynka idzie przewód? skąd dokładnie - czytam na telefonie więc nie mam możliwości otwierania obrazków:/

pozdrawiam

Opis na pompce:

SRU - oraz zv ..Smile