Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 kombi '00 - Zablokowane drzwi

decybelgrzela 30 Sie 2012 10:02 8715 5
  • #1 30 Sie 2012 10:02
    decybelgrzela
    Poziom 16  

Witam
    Panowie obczytałem różne fora ale nie znalazłem żadnej porady na temat mojej usterki.
    Samochód to Passat B5 2000r, zablokowane drzwi tylne prawe.
    Nie słychać centralnego zamka w drzwiach po próbie otwarcia i zamknięcia z pilota, przewody w przelotce gumowej sprawne całe, szyba w tych drzwiach chodzi.
    Przy próbie otwarcia drzwi klamką od środka cycek się wysuwa do góry ale czuć opór i po puszczeniu klamki cycek się chowa.
    Po zdjęciu tapicerki od środka jest blacha i nie sposób dostać się do zamka :(.
    Po podaniu napięcia bezpośrednio na przewody idące do siłownika w zamku, zero reakcji siłownika.
    Czy istnieje sposób na otworzenie tych drzwi??
    Pozdrawiam

2 5
  • #2 30 Sie 2012 10:08
    carrot
    Moderator Samochody

Sprawdź, czy na czerwonym z niebieskim paskiem w przelotce jest 12V, jak jest to pozostaje "brute force"
    Opuść szybę, wybij kołek (na dole jest czarna zaślepka), ściągnij blachę z podnośnikiem. Na zamku jest czarne pudełko, to jest siłownik z zapadką deadlock, pozostaje go rozwalić

0
  • #3 30 Sie 2012 10:11
    decybelgrzela
    Poziom 16  

carrot napisał:
    Sprawdź, czy na czerwonym z niebieskim paskiem w przelotce jest 12V, jak jest to pozostaje "brute force"
    Opuść szybę, wybij kołek (na dole jest czarna zaślepka), ściągnij blachę z podnośnikiem. Na zamku jest czarne pudełko, to jest siłownik z zapadką deadlock, pozostaje go rozwalić

Ok, ale czy ściągnę blachę bez luzowania zamka i klamki ??
    W przelotce gumowej w drzwiach mam przewody:
    -brązowy (masa)
    -czerwono żółty (12v)
    -czerwono biały (12v)
    -czerwono czarny(12v)
    -dwa pomarańczowe splecione razem CAN (Sprawne bo szyba chodzi )

0
  • Pomocny post
    #4 30 Sie 2012 10:17
    carrot
    Moderator Samochody

Musisz rozpiąć podnośnik od szyby, to podstawa, oprócz tego blachę trzyma tylko taki kawałek plastiku do zamka (na górze po prawej widać takie dwa czarne zgrzewy, najlepiej je uciąć) i bez problemu zdejmiesz całe poszycie drzwi razem z podnośnikiem

3
  • Pomocny post
    #5 30 Sie 2012 10:36
    enauto
    Poziom 29  

carrot napisał:
    oprócz tego blachę trzyma tylko taki kawałek plastiku do zamka (na górze po prawej widać takie dwa czarne zgrzewy, najlepiej je uciąć)

Wypchnij środki tych "zgrzewów" do wewnątrz drzwi, potem je sobie znajdziesz.

0
  • #6 30 Sie 2012 10:58
    decybelgrzela
    Poziom 16  

Ok Panowie dzięki za rady blacha zdjęta teraz pomóżcie mi odblokować ten zamek

Problem został rozwiązany, musiałem rozbebeszyć zamek a dokładnie część zębatą zamka.
    Temat uważam za zamknięty
    Pozdrawiam

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo