Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Beretta Mynute 24i - spadek ciśnienia i wyłaczanie się pieca

30 Aug 2012 10:26 5145 3
 • Level 2  
  Witam. Posiadam kocioł dwufunkcyjny Beretta Mynute 24i, w którym od jakiegoś czasu samoistnie spada ciśnienie. Piec się wyłącza, a ja zmuszony jestem dopuszczać wodę do układu (raz na kilka tygodni w okresie letnim - boję się pomyśleć o sezonie grzewczym). Kocioł jest regularnie serwisowany (ostatnio wymieniono wymiennik pierwotny, zawór bezp. 3 bar. oraz dodano zbiornik wyrównawczy, który na pewien czas usunął/ukrył problem). Nie zauważyłem żadnych wycieków ani w piwnicy, ani przy kaloryferach. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Z góry dziękuję za pomoc.
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Heating systems specialist
  Zakręć zawory na CO. Skrajne dwie rury od lewej strony. Do pełnij wody i obserwuj. Jak nie spadnie ciśnienie to wina instalacji. Jak spadnie to poproś kogoś z serwisu. Będziesz miał pewność co jest winne.
 • Level 11  
  sprawdź też czy nie ma śladów po wycieku(biały lub rdzawy osad)przy odpowietrzniku i przy zaworze bezpieczeństwa(podłóż ewentualnie kawałek papieru(serwetk itp.) i sprawdź czy nie było wycieku po grzaniu co lub cwu.

  Proszę poprawić błędy pisowni: znaki przestankowe, zdania z WIELKIEJ litery...
  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  mod - mirrzo