Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Mynute 24i - spadek ciśnienia i wyłaczanie się pieca

30 Sie 2012 10:26 4776 3
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam kocioł dwufunkcyjny Beretta Mynute 24i, w którym od jakiegoś czasu samoistnie spada ciśnienie. Piec się wyłącza, a ja zmuszony jestem dopuszczać wodę do układu (raz na kilka tygodni w okresie letnim - boję się pomyśleć o sezonie grzewczym). Kocioł jest regularnie serwisowany (ostatnio wymieniono wymiennik pierwotny, zawór bezp. 3 bar. oraz dodano zbiornik wyrównawczy, który na pewien czas usunął/ukrył problem). Nie zauważyłem żadnych wycieków ani w piwnicy, ani przy kaloryferach. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Zakręć zawory na CO. Skrajne dwie rury od lewej strony. Do pełnij wody i obserwuj. Jak nie spadnie ciśnienie to wina instalacji. Jak spadnie to poproś kogoś z serwisu. Będziesz miał pewność co jest winne.
  • Poziom 11  
    sprawdź też czy nie ma śladów po wycieku(biały lub rdzawy osad)przy odpowietrzniku i przy zaworze bezpieczeństwa(podłóż ewentualnie kawałek papieru(serwetk itp.) i sprawdź czy nie było wycieku po grzaniu co lub cwu.

Proszę poprawić błędy pisowni: znaki przestankowe, zdania z WIELKIEJ litery...
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo