Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG F-1089ND czy Gorenje W6423/S - wybór pralki slim.

morgoth86 30 Aug 2012 12:40 6063 4
    morgoth86
    Level 10  
    Witam,

Potrzebna mi pralka typu slim, czyli do 45 cm. Po przeczytaniu wielu tematów na forum zawęziłem wybór do dwóch modeli podanych w tytule.

Pralki mają podobne parametry, różnice to:
    - LG silnik Direct Drive z 10-letnią gwarancją
    - Gorenje prędkość wirowania 1200 (nie ma to dla mnie większego znaczenia, ale może oznaczać lepsze łożyska)
    -Gorenje jest o 220 zł tańsza (ma to dla mnie znaczenie).

Teraz pytanie - czy bardziej opłaca się brać droższą LG w imię DD i 10-letniej gwarancji na silnik? Jak wygląda sprawa z rozbieralnością modułów piorących w obu modelach?

Pozdrawiam
    Krzysiek

EDIT

Widzę, że problem dość poważny, napiszę więc tylko, że wybrałem Gorenje. Wydawała mi się "zewnętrznie solidniejsza". Pralka dziś przyszła, dla zainteresowanych mogę napisać kilka słów o tym, jak się sprawuje.
    slybety
    Level 1  
    Witam.
    Planujemy kupić tę pralkę i byłbym wdzięczny za informację jak się sprawuje. Czy spokojnie wybrać ten model, czy może poszukać czegoś innego?
    Pozdrawiam
    Sylwester
    morgoth86
    Level 10  
    Wiesz, pralkę mamy dopiero od miesiąca, także o awaryjności nic nie napiszę (oby jak najdłużej :)).

Co do samej pralki, to pierze bardzo dobrze, odwirowuje też (oczywiście w porównaniu do 15-letniej Amici i jeszcze starszej Wiatki), chociaż ostatnio przy dużym załadunku pranie było dość mokre.

Miałem nadzieję, że pralka będzie cichsza, ale stoi w łazience, więc nam nie przeszkadza. Cyka przy zmianie kierunku obracania bębna, z czym się wcześniej nie spotkałem chyba, ale wirowanie samo wirowanie odbywa się już na zadowalającym poziomie głośności (oczywiście jest dobrze wypoziomowana).

Niestety nie mam porównania do pralek LG z DD, czego bardzo żałuję, albowiem zastanawiałem się też nad taką pralką.

Generalnie jestem z pralki zadowolony i jeśli nadal będzie sprawować się jak do tej pory, będę uważał ją za bardzo udany zakup.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania, zapraszam.

PS
    Pralka bierze dość dużo wody (przynajmniej tak mi się wydaje, poziom wody podczas prania i płukania jest powyżej wewnętrznej, wklęsłej części bębna), co ja akurat uważam za duży plus, gdyż pranie jest dobrze doprane i wypłukane.
    arturo 101
    Level 11  
    Witam. Również zainteresowała mnie ta pralka gorenje. Czy po dość długim już czasie użytkowania nadal wszystko jest ok? Czy w tej pralce da się wymienić łożyska? Czy jest stabilna? Pozdrawiam
    buszmen78
    Level 17  
    Sam szukam SLIM 45cm i moi faworyci polegli.
    Gorenje nowa seria SLIM z 'S' na końcu ma niewymienialne łożyska (cały bęben ~ 500 PLN). To samo Electrolux z czarnymi wyświetlaczami. Informacje z serwisów ww firm.

Jak sprawa jest z BOSCH, SAMSUNG, LG ?