Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki Edifier C2 Plus -> TV/PC

SnikerSpl 30 Sie 2012 12:44 3435 8
  • #1 30 Sie 2012 12:44
    SnikerSpl
    Poziom 8  

Cześć,

Kupiłem głośniki Edifier C2 Plus - HCS2330, które miały mieć możliwość podłączenia dwóch źródeł dźwięku. Chciałem podłączyć je do PC oraz TV, na pilocie i wzmacniaczu jest przycisk do przełączenia między tymi źródłami. Głośniki dobrze grają pod PC, podłączone drugie źródło (TV) jednak nie działa.

Tak wyglądają złącza w głośnikach:

Pod najwyższe podłączam PC przez załączone do zestawu kable. Jak podłączę je do TV, również działają bardzo dobrze.

Pod te drugie wejście AUX kupiłem kabel jack-chinch, które oczywiście nie działa. Telewizor to model SAMSUNG UE32ES6100. Po podłączeniu w menu telewizora zmieniałem źródło dźwięku z "telewizor" na "zewnętrzne", również cisza. Tak wyglądają złącza w TV:

Głośniki Edifier C2 Plus -> TV/PCGłośniki Edifier C2 Plus -> TV/PC

No i pytanie jak to podłączyć? Może zły kabel kupiłem? Może coś źle robię? Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc w rozwikłaniu ten zagwozdki.

0 8
  • #2 30 Sie 2012 13:43
    Pablo1964
    Moderator

Z tego co widzę, TV dysponuje jedynie wejściem audio. Wyjście musiałbyś wyprowadzić z gniazda Euro.

0
  • #3 30 Sie 2012 14:56
    SnikerSpl
    Poziom 8  

Pod gniazdo EURO w chwili obecnej podłączony jest C+ :| Jeśli jednak byłaby możliwość takiego podłączenia, to jak? Kabel Euro-Jack?

Jak podłączam z podstawowego źródła głośników przez kabel dołączony do zestawu to działa ok (do gniazda w TV tego pod słuchawkami DVI AUDIO IN).

Czyli co, te kolorowe audio to do czego jest, bo do tego próbowałem z początku podłączać?

0
  • #4 30 Sie 2012 15:02
    Pablo1964
    Moderator

Do podłączenia urządzeń zewnętrznych, np. DVD albo magnetowidu. Wyjście widzę tylko jedno - optyczne, do podłączenia np. amplitunera.

0
  • #5 30 Sie 2012 15:15
    SnikerSpl
    Poziom 8  

A jakbym odpuścił te wejście AUX i pozostał tylko przy tym głównym działającym. Na przykład dodać jakiś rozgałęziacz/przełącznik i podłączyć oba urządzenia naraz. Które będę używał na te przełączę. Ma to sens...? ;)

0
  • #6 30 Sie 2012 15:24
    Pablo1964
    Moderator

Przecież tu nie chodzi o ilość wejść w głośnikach tylko o brak wyjścia w TV. Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

SnikerSpl napisał:
    Jak podłączę je do TV, również działają bardzo dobrze.

Jak podłączasz do TV? Do wejścia audio? Chyba faktycznie się pogubiłem...

0
  • #7 30 Sie 2012 15:46
    SnikerSpl
    Poziom 8  

To jeszcze raz po kolei.

Głośniki działają jak podłączy się je do telewizora przez te podstawowe złącza w głośnikach (są to chyba chinch-jack, nie wiem dokładnie) Podłączam do złącz tych na samej górze oznaczonych na obrazku jako PC, a w telewizorze do złącza słuchawkowego. No i działa ok.

Nie działają z tego drugiego gniazda, oznaczonego na obrazku jako AUX, przez co nie mogę podłączyć równocześnie do komputera i do telewizora i przełączać pilotem między źródłami, bo taką opcję posiadają te głośniki. Po to je właśnie kupiłem.

No i pytanie, jak podłączyć przez te złącza AUX?

0
  • #8 30 Sie 2012 15:52
    Pablo1964
    Moderator

Połącz złącze słuchawkowe TV z tym gniazdem AUX. Najprawdopodobniej kablem minijack - minijack. Musi zadziałać. Chyba, że wejście jest niesprawne.

0
  • #9 30 Sie 2012 16:42
    SnikerSpl
    Poziom 8  

Dzięki wielkie, o to chodziło! Działa idealnie.

Sorry, jeśli wcześniej niezbyt logicznie to napisałem.

0