Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Probook 6460b - Matryca HD+-Nadmierne fioletowo-niebieskie odwzorowanie barw.

30 Sie 2012 12:45 2265 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    W nowym HP Probook 6460b HD+ na Intel HD3000
    (HP Product ID: XU550AV/ Intel Core i3 2350M/Intel HM65/
    Intel HD Graphics 3000 Display Model: LP140WD1-TLD2
    Monitor ID: LGD0254 OS Windows7 Pro 64): tuż po zakupie występuje nadmierne fioletowo-niebieskie nasycenie barw.Nie jest to moje subiektywne odczucie, ale opinia również innych.
    Nie mam zamiaru na dalsze próby korekcji tego i nowy laptop wróci do sprzedawcy. Jednak mam pytanie: Co jest powodem takiego zachowania matrycy. Chyba nie jest normalne, że nowy laptop w porównaniu z trzema innymi wprost razi w oczy a cukierkowe niebiesko-fioletowe barwy na ekranie przypominają bardziej starego laptopa po "reanimacji" niż nową matrycę z HD+?
    Czy to jest "walnięta" matryca, czy coś z pł.główna?
    Jak sklasyfikować tą usterkę?

Opis:Doskonale jest to widoczne przy porównaniu barw zbliżonego ekranem laptopa, monitora LED i starszego laptopa z w.w. Probokiem.
    Na tle trzech innych-ekran HP jest najgorszej jakości i męczącej oczy jaskrawości o fioletowo niebieskiej poświacie. Najbardziej wyrażne jest porównanie odwzorowania dokumentów z elementami grafiki a najmocniej widoczne błędy są przy porównaniu stron www. Np. porównany widok strony głównej onet.pl-to zypełnie inne barwy niż w 3 pozostałych matrycach.
    Szaro-niebieskawy kolor tekstu-w HP jest fioletowy.Zielone elementy belek- w HP są niebieskie a foto i powierzchnia otaczajaca mają niebieskawą poświatę. Jest to mniej widoczne w samym OS-ale uderza szczególnie przy porównaniu barw elementów grafiki w dokumentach, które tworzyłem wcześniej na innych urządzeniach i na stronach www. Nadmiernie, że ten efekt ma charakter progresywny-tzn im dłużej używam tym więcej widoczne są te błędy odwzorowania a praca przy białych dokumentach po prostu męczy oczy.
    Bardzo charakterystyczna jest niebieska poświata już przy uruchamianiu HP, logo i BIOS'a, oraz samego Windows(niebieski-do fioletowego odcień białych i czarnych elementów).Jako, że urządzenie ma możliwość zdjęcia dolnej pokrywy bez odkręcania śrub i zabezpieczeń.Sprawdziłem-czy coś "nie wisi".
    Później próbowałem wszelkich regulacji z poziomu systemu-od rozdzielczości,regulacji właściwości grafiki Intel'a(niebieski jest max przy lewej stronie-zmiana intensywności pogarsza w kierunku zielonego lub fioletowego, gamma i nasycenie-tylko zwiększają cuda na matrycy!)
    Próbowałem kalibracji kolorów i zmiany profilu-zmiany powodują przekłamania w kierunku innych barw.
    Aktualizowałem i reinstalowałem sterowniki zarówno HP, jak i najnowsze od Intela- bez zmian.
    Wykonałem recovery OS i ponowną instalacje sterowników i pełnego pakietu narzędzi i oprogramowania HP z Software Update Support-bez zmian.
    Porównywałem obraz na podłączonym monitorze zewnętrznym, przy ustawieniach domyślnych na obu.Otwarta strona np onetu na HP zypełnie nie odwzorowuje kolorów oryginału oglądanego na dodatkowym monitorze i dodatkowym laptopie.W stosunku do nich zielone kolory występujące na stronie są jasnoniebieskie.Biel wpada w fiolet a szare litery są niebieskie.
    Będę wdzięczny za opinie i sugestie. Pozdrawiam. HP Probook 6460b - Matryca HD+-Nadmierne fioletowo-niebieskie odwzorowanie barw.
  • Poziom 43  
    Temperatura barwowa jest niewłaściwa - za wysoka. Nie wiem czy da się to jakoś zmienić.
    Próbowałeś pomocy u producenta?
    Jeśli to nic nie da wymień laptop na pozbawiony wady.
  • Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedz.Bawiłem się, żeby osiągnąć coś ok.6500K. Ale jak piszę wyżej wariują też inne kolory.Z fioletu i niebieskiego wpada w róż.
    Podłączałem też dwa różne monitory zewnętrzne. Różnica szalona:na stronie www
    kompletne przekłamanie kolorów w niebiesko-fioletowej poświacie.
    np. zielone belki meny orginału-na HP są blado niebieskie.Większość elementów kolorystycznych na displayu HP niezgodna z wyświetlanymi na innych .
    Powtarzam, jakakolwiek regulacja z poziomu OS- nie daje oczekiwanych rezultatów a jedynie zniekształca inne barwy.
    A więc czy to jest definitywna wada wyświetlacza?