Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DAEWOO DVF44 - Pobiera kasetę i wypluwa po chwili

30 Sie 2012 14:32 1671 3
  • Poziom 14  
    Witam

Potrzebuje pomocy w naprawie magnetowidu Daewoo DVF44.
    Początkowy objaw nie przyjmował kasety, czasami próbował wciągać i zaraz wysuwał na zewnątrz.
    Po rozebraniu znalazłem dużo drobiazgów (kuleczki, groszki, biżuteria lalek itp. fanty mogące sugerować winowajcę)
    Po usunięciu efekt taki że wciąga kasetę do samego końca, wysuwają się szpilki, wyciągają taśmę i oplatają głowicę, na wyświetlaczu zapala się Rew [<<] taśma przewija się jak przy odtwarzaniu wolno, po około 3,4 sekundach kaseta jest wysuwana na zewnątrz.
    W czasie pracy nie reaguje na sterowanie (pilot,pulpit), mam na myśli stop/play/FF/Rew. Zachowanie powtarzalne na różnych kasetach. Podczas wyciągania słychać małe szarpanie w okolicach lewej szpilki. "Switchmode" chyba się nie przestawił (w sumie nie wiem gdzie jest)może jakaś inna zębatka nie na swoim miejscu. Paski były wymieniane jakieś 5-6 miesięcy bo się rozpadły ze starości.
    Potrzebuje pomocy w naprawie.

Aktualny stan jak poniżej.

DAEWOO DVF44 - Pobiera kasetę i wypluwa po chwili DAEWOO DVF44 - Pobiera kasetę i wypluwa po chwili
  • Pomocny post
    Serwisant
    Mode switch jest pod zespołem ładowania (mały silnik prawym,górnym rogu mechaniki).Są tam znaczniki,trudno się pomylić.Zaznacz ewentualnie markerem na zębach.
  • Poziom 14  
    Dzięki za podpowiedź, faktycznie tam się go spodziewałem ale było za późno aby dalej rozbierać.
    Rozebrałem wyczyściłem i przesmarowałem kontaktem "switchmode" (trochę wytarty ale ok).
    Poskładałem mechanikę i przesmarowałem. Kontrolując mechanikę posiłkowałem się rysunkami ze strony http://www.vitecom.com/visitantes/publicaciones/daewoo_nokia.html

Teraz pobiera kasetę, oplata głowicę, przestał trzeszczeć, ale dosłownie po chwili pracy oddaje znowu kasetę.
    Teraz chyba to kwestia dolnego paska. Chyba jednak go nie wymieniłem, bo jest wyraźnie sztywny i nie ma siły pociągnąć taśmy. Jak palcem napędzałem dodatkowo gumową rolkę to taśma szła równo.
    Poszukam paska na wymianę i dam znać o postępach.
  • Poziom 14  
    Wygląda na to że nieszczęścia chodzą parami, a jedno uszkodzenie wywołało następne. Podsumowując po ustawieniu mechaniki, wymianie paska, wyskrobaniu "switchmode" i ogólnym sprzątaniu ze smarowaniem magnetowid pracuje. Lata pracy zrobiły swoje bo mimo smarowania chodzi "głośniej i haczliwie".
    Szukając pasków okazało się że ten model nie występował w katalogach pod tym oznaczeniem. Według internetu jest on tożsamy z innym chassis Nokii.

DAEWOO: DVF400, DVF40, DVF44, DVF46, DVF48, DVF500, DVF530,DVF730
    NOKIA: VCR3605, VCR3615, VCR3645.