Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka elektryczna Orion -Stara

30 Sie 2012 19:30 3195 6
  • Poziom 11  
    Nigdy nie rozbierałem jej ,kupiłem razem z działką około 5 lat temu .W sobotę nagle zaczęła buczeć i przestała działać.Po rozebraniu kosiarki ,nie znalazłem kondensatora ,odkręciłem hamulec i bez niego też tylko buczy ,kręci się ale bardzo wolno .Czy nie powinno być tam kondensatora do rozruchu ,albo dlaczego bez niego tyle lat działała ?Oczywiście kręcąc ręką wszystko bardzo lekko się obraca bez hamulca.Proszę o jakieś podpowiedzi czy można coś z tym zrobić ,czy zostało tylko przewinięcie silnika?
  • Poziom 35  
    Możesz podesłać zdjęcia tego silnika od kosiarki. Czy tam aby nie był montowany wyłącznik odśrodkowy?
  • Poziom 11  
    Silnik jest niemiecki oto jego dane i typ ,może to coś pomoże a zdjęcia niedługo wrzucę .
    Typ KRB 42/21
    230 V
    900 W
    2800 obr/min

Zapoznaj się z ogłoszeniami w dziale i dodaj załącznik wg instrukcji!
    [Akrzy]
  • Poziom 15  
    Kondensatora w nim nie znajdziesz bo nie ma uzwojenia pomocniczego.
    Po zachowaniu oraz po widocznych przy topieniach izolacji można uznać ,że to szmelc.
    Dodatkowo jest to silnik nierozbieralny który oczywiście da się rozebrać naprawić i złożyć, ale kwestia czy warto :?:
  • Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedź ,myślałem że może jest jakaś nadzieja że może coś właśnie z tym wyłącznikiem odśrodkowym ,tylko nie wiem za bardzo jak go sprawdzić i jak wygląda i gdzie dokładnie się znajduje ?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    fufao9 napisał:
    myślałem że może jest jakaś nadzieja że może coś właśnie z tym wyłącznikiem odśrodkowym ,tylko nie wiem za bardzo jak go sprawdzić i jak wygląda i gdzie dokładnie się znajduje ?

W tym silniku nie ma wyłącznika odśrodkowego więc nie masz co sprawdzić. Daruj sobie ten silnik, kup drugą kosiarkę.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za odpowiedzi ,czas zakupić nową kosiarkę .