Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volkswagen Golf 4 tiptronic -skrzynia działa tylko na zimnym oleju

rtvszulc 30 Aug 2012 19:54 4383 7
 • #1
  rtvszulc
  Level 11  
  Witam serdecznie.

  Uszkodzenie polega na tym ze urwana półoś uderzyła w skrzynie w której zrobiła się dziura w obudowie nie do pospawania (lewa strona). Ze skrzyni wyleciał olej. Skrzynia została zdemontowana z auta, rozebrana i złożona do nowej obudowy. Po zalaniu skrzyni olejem Mobil 71141 nie przerzuca biegów, nie załącza ich. Ewentualnie po dłuższej próbie gazowania i kombinacji auto ruszyło o jedne metr do przodu bardzo powoli. Działa tylko wsteczny bieg normalnie. Oleju wlane 8.5 L (ze sprzęgła spuszczony wcześniej olej) Pytanie brzmi czy wlać więcej oleju czy problem jest elektryczny czy mechaniczny. Jakieś sugestie?

  typ skrzyni: JP JC7 09A321105 EYM14020 PW000 0203222 auto: Golf 4 1.9 TDI 85kw 2001r automat
 • #2
  autoas
  Level 42  
  Ale wiesz o tym że jest tam diagnoza komputerowa skrzyni?
 • #3
  rtvszulc
  Level 11  
  Oczywiście, diagnoza będzie jak najszybciej ale jeśli ktoś miał wcześniej taki problem to mogłoby obyć się bez tego. Ile powinno wejść tego oleju może ktoś konkretnie wie ?
 • #4
  rtvszulc
  Level 11  
  Witam diagnoza komputerowa nie wykazała błędów w skrzyni biegów żadnych tylko parę w silniku ale to nie istotne. Auto już zaczęło jeździć ale niestety do momentu rozgrzania oleju. Następnie zaczyna coś w skrzyni rzęzić i zmieniają się same biegi (w czasie jazdy) włącza się luz nie ciągnie i dziwne odgłosy słychać. Więcej nie katowaliśmy. Gdy auto odpoczęło uruchomiliśmy i stało na P około minuty tez bez żadnego gazowania i nadal zaczyna rzęzić. Ilość oleju nie ma nic do rzeczy czy jest mniej czy więcej zachowuje się tak samo. Co z tym zrobić ?
 • #5
  romuald-f
  A/T specialist
  Zdemontować skrzynkę i zweryfikować co uległo uszkodzeniu przy składaniu i montażu do pojazdu. Usterka mechaniczna.
 • #6
  rtvszulc
  Level 11  
  Czy to jest związane z ciśnieniem oleju? Skrzynia dobrze poskładana i dzisiaj mechanik to jeszcze raz rozbierał i patrzył wszytko jest dobrze. Proszę o poradę
 • #7
  romuald-f
  A/T specialist
  Nie, nie jest to związane z ciśnieniem oleju, piszesz że wsteczny działa normalnie a więc jest ciśnienie.
 • #8
  rtvszulc
  Level 11  
  Auto ponownie podłączone pod komputer nie wykazało żadnych błędów. Gdy zaczyna rzęzić skrzynia zaczyna szaleć łącznie ze wstecznym. Zostało wyczyszczone sterowanie. Za zdjęciu zaznaczony zaworek nie "cyka" po podpięciu 12V nie reaguje. Czy to jest przyczyna czy coś innego jeszcze mechanicznie skrzynia była dobra do samego momentu rozbiórki, została złożona według schematu następnie później sprawdzona jeszcze raz czy wszytko jest jak należy i czy nie ma jakiś popękanych części typu kosz. Co mogło ulec uszkodzeniu lub dlaczego nie działa skrzynia ?