Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie silnikiem krokowym ze stacji dyskietek

24 Sty 2005 00:43 11665 9
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Poczytaj kurs bascoma sterowanie silnikiem krokowym.
    Przez procki jest to banalne - polecam Bascom AVR i mały atmelek AT 2313 + bufor uln 2803 - tylko czy silniczki dadzą sobie radę z takim napędem i nie okarzą się za słabe?
    Piotr
  • Poziom 12  
    Witam
    Niedawno w Chip byl artykul odnosnie budowy wlasnie takiega urzadzanka. A dokladnie sterowania kamera internetową za pomoca 2 silniczkow ze stacji dyskietek. Byly schematy a nawet calkiem niezle oprogramowanie do sterowania tym za pomoca kompa napisz jak jestes jeszcze zainteresowany to znajde i ci zeskanuje. Pozdro
  • Poziom 14  
    witam ja jestem zainteresowany tym schematem . prosze o wyslanie maila albo o wstawienie na forum
    pozdro
  • Poziom 20  
    Moze mi ktos powiedziec gdzie jest program sterujacy do tego ustrojstwa z Chipa, bo jak na razie nie moge go zlokalizowac ;/
    pozdr
  • Poziom 11  
    Witam!
    Mam silniczek ze stacji dyskietek(bilolarny), ma 3 wyjscia. Chciałbym nim sterować, jakimś układzikiem.
    Czy w stacji dyskietek znajduje się wyodrębniony ukłd sterowania tym silnikiem. Jeśli tak to jak jest on oznaczony i w jaki sposób go podłączyći??
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Mam silniczek ze stacji dyskietek(bilolarny), ma 3 wyjscia. Chciałbym nim sterować, jakimś układzikiem.

silnik z 3 przewodami to silnik BLDC i wymaga zasilania przez odpowiedni sterownik , albo układ specjalistyczny do sterownia tym typem silników , lub sterownik na uC

Cytat:
    Czy w stacji dyskietek znajduje się wyodrębniony ukłd sterowania tym silnikiem. Jeśli tak to jak jest on oznaczony i w jaki sposób go podłączyći??

tak sterownik jest tylko że sterownie nim jest powiązane z innymi układami w stacji dyskietek i jego wykorzystanie nie jest prosta sprawą