Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento - Nie działa wycieraczka na tylnej szybie.

30 Sie 2012 22:46 3738 2
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,

Już jakiś czas temu przestała działać tylna wycieraczka. Dzisiaj postanowiłem się przyjrzeć bliżej. Zdjąłem osłonę i sprawdziłem napięcie na kablach.
    Jest 12.5V więc prąd dochodzi. Co ciekawe, gdy włączę wycieraczkę to z silniczka dochodzi takie stukanie o różnym natężeniu i co jakieś 5-10 sekund. Coś tyka w środku i robi się praktycznie gorący. Nie jest to równomierne stukanie.
    Nie mam pojęcia czy trzeba całość wymieniać czy można tylko ten silniczek czy może cos innego co można naprawić. Tą ostatnią opcję wolałbym najbardziej :)
    Samochód teściowej więc fajnie byłoby go naprawić bez kosztów ;)
    Chodzi o to, że obudowa tego silniczka (denso) nie ma śrubek, tylko fabrycznie zaginana. Można za pomocą kombinerek dostać się do środka ale czy to coś da i co tam znajdę?

Dziękuję za wszelkie pomysły jak to to naprawić :)

Fiat Seicento - Nie działa wycieraczka na tylnej szybie. Fiat Seicento - Nie działa wycieraczka na tylnej szybie.
  • Poziom 26  
    Witam!

Było o tym n razy, mógłbyś poszukać!
    Najczęściej zapieczona ośka przekładni, jeżeli silnik nie uległ jeszcze spaleniu po tych "eksperymentach".
    Opis naprawy TUTAJ.
    Silnika na razie nie rozbieraj.

Pozdrawiam

Jan
  • Poziom 10  
    Dzięki,
    Szukałem ale skupiałem się bardziej na silniczku niż na mechanizmach..
    Jutro rozkręcę i zobaczę co się tam dzieje.
    Oczywiście dam znać a w razie gdyby coś innego.. proszę o nie zamykanie :)

Pozdrawiam również.

E:
    No udało się, zapieczone było, że hoho.. Nie wiem, do końca nie udało mi się wyciągnąć tej ośki ale smaru nawaliłem, wd40 zalałem i jakoś ruszyło.

Można zamknąć.

Dzięki i pozdrawiam.