Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Apollo AHD 115 - zanika sygnal DVB-T

Avenage 31 Sie 2012 07:53 5790 9
  • #1 31 Sie 2012 07:53
    Avenage
    Poziom 7  

Witam!
    Kupiłem sobie dekoder DVB-T i na poczatku bylo wszystko ok. Teraz przerywa mi polaczenie, czasem gubi sygnal i nie wiem co moze byc tego przyczyna. Mam dekoder Apollo AHD 115 i antene siatkową. Mieszkam w Gdańsku (Wrzeszcz).
    Zauwazylem ze problemu z odbiorem rano praktycznie nie ma, a pojawia sie w nocy i to nawet czasem w ogole jest brak jakiegokolwiek sygnalu.

Co moge z tym fantem zrobic? Prosilbym o pomoc w miare mozliwosci.

0 9
  • #2 31 Sie 2012 08:09
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Jak było OK a już nie jest, to na 90% coś się - odkręciło, ukręciło, wyrwało.

Bardzo często jest tak, że przewód koncentryczny po odwinięciu i ułożeniu go w pomieszczeniu, po pewnym czasie "kurczy" się a szczególnie we wtyczce przy TV rozłącza się żyła środkowa kabla koncentrycznego lub ekranu.

Sprawdź i popraw wtyk "antenowy" przy TV i zobacz jak będzie.

Pozdrawiam.

0
  • #3 31 Sie 2012 18:09
    Avenage
    Poziom 7  

A inne mozliwosci? Bo jak przelaczam kabel antenowy pod telewizor i normalnie siatkowke odbieram a na tunerze ten zasieg sie gubi i czasem nawet brak sygnalu jest...Mam siatkowke i wzmacniacz do tego i w tym tunerze raz dziala a raz nie dziala...
    Wiec jakie inne mozlwosci?

Popraw wpisy zgodnie z Regulaminem pkt 3.1.13 . [SP5ANJ]

0
  • #4 31 Sie 2012 20:35
    _cheetah_
    Poziom 37  

Avenage napisał:
    Zauwazylem ze problemu z odbiorem rano praktycznie nie ma, a pojawia sie w nocy i to nawet czasem w ogole jest brak jakiegokolwiek sygnalu.

Może być przesterowanie wzmacniacza. Rano i w dzień propagacja sygnałów TV bywa czasami dużo słabsza niż w nocy. Trzeba by spróbować odbioru DVB-T na antenioe z założonym symetryzatorem w miejsce wzmacniacza. Ewentualnie spróbować zasilacza antenowego z regulacją napięcia wyjściowego. Takie sobie rozwiązanie, ale czasami skuteczne, przynajmniej na jakiś czas...

Avenage napisał:
    Bo jak przelaczam kabel antenowy pod telewizor i normalnie siatkowke odbieram a na tunerze ten zasieg sie gubi i czasem nawet brak sygnalu jest...

odbierasz normalnie siatkówkę... znaczy się, domyślam się że to chodzi o DVB-T...a może byś tak podał wskazania siły i jakości odbieranych mux-ów...

Dekodery bywają dużo czulsze i wrażliwsze na przesterowania od odbiorników TV, co może tłumaczyć twoją sytuację. Również często się psują...

0
  • #5 01 Wrz 2012 12:20
    Avenage
    Poziom 7  

W ajki spsob moge sprawdzic sile i ajkosc odbieranych muxow?

0
  • #6 03 Wrz 2012 14:22
    _cheetah_
    Poziom 37  

Trzeba poczytać instrukcję obsługi, w jaki sposób ten dekoder wyświetla informacje o poziomie i jakości odbieranego sygnału DVB-T.

Większość dekoderów wyświetla to po jedno lub dwukrotnym naciśnięciu naciśnięciu klawisza 'Info'. Ewentualnie po wejściu w tryb programowania (instalacji) ręcznej.

0
  • #7 09 Lis 2012 12:36
    rysiekj
    Poziom 14  

Mam pytanie odnośnie AHD-115. Czy on ma opcję wyświetlania zegara po wyłączeniu?
    Pytam bo sprzedawca twierdził, że ma a ja nie potrafię tego odnaleźć w ustawieniach. Po wyłączeniu pali mi tylko czerwoną diodę.

0
  • #8 09 Lis 2012 12:44
    irekr
    Moderator

rysiekj: Zobacz czy ustawieniach podstawowych nie ma czegoś takiego jak "pokaż zegar przy stanby".

Avenage: zdejmij wzmacniacz przy antenie i załóż zwykłą wtyczkę na kabel. Nie piszesz gdzie mieszkasz we Wrzeszczu, w zależności od miejsca są problemy z przesterowaniem silnym sygnałem TVN-u z Jaśkowej Kopy lub zbyt silnym sygnałem z Chwaszczyna.

Na szczęście niebawem wyłączają u Ciebie analogi..... TVN z Jaśkowej także....

0
  • #9 09 Lis 2012 13:04
    rysiekj
    Poziom 14  

Nie ma w opcjach takich ustawień, aczkolwiek aby tam cokolwiek ustawić trzeba się naszukać. Menu nie jest intuicyjne.

0
  • #10 09 Lis 2012 14:11
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Temat do zamknięcia z prostego powodu, iż :

1-sze -- ostatnie logowanie kolegi Avenage na tym Forum było 01 Wrz 2012 11:23. Widać, że kolega nie jest aż tak zainteresowany Naszymi podpowiedziami
    2-gie -- podpinanie się do tematu w myśl zaleceń w dziale - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1990612.html - kolegi rysiekj

Temat ZAMYKAM.
    Jeżeli twórca tematu będzie chciał coś dodać - to proszę o Info na PW z podaniem linku do tego wątku tematycznego.

Pozdrawiam.

Apollo AHD 115 - zanika sygnal DVB-T

0