Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tworzenie i formatowanie pliku txt w Visual Basic

Lewand 31 Sie 2012 08:07 2478 6
  • #1 31 Sie 2012 08:07
    Lewand
    Poziom 15  

Witam. Mój problem polega na tym, że muszę utworzyć plik txt o określonej organizacji aby z niego później za pomocą funkcji pchart narysować wykres na stronie www. Mój plik musi wyglądać tak:
    0,22
    1,23.5
    2,21.5
    3,15.5
    .
    .
    .
    23,23
    Pierwsza kolumna to godzina, a druga to wartość temperatury odczytanej w tej godzinie. Plik w Visual Basic tworzę tak:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Wiem, że to sposób mało elegancki ale działa jakoś :). Mam tylko problem w jednej sytuacji. Jeżeli podaje po przecinku wartość temperatury np: 1,34.5 to w pliku txt dostaje zapis 1,34,5, zamienia kropkę na przecinek. Proszę o rady jak rozwiązać ten problem. Pozdrawiam Daniel Lewandowski.

0 6
  • Pomocny post
    #2 31 Sie 2012 11:19
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Jeśli zapisujesz jako string, to nie powinno być problemów. W VB6 robi to się mniej więcej tak:

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 31 Sie 2012 11:43
    Lewand
    Poziom 15  

Dziękuje za pomoc. Jest tylko problem w tym, że ja używam VB 2010 express i instrukcja open nie działa.
    wrt = Array też jest podkreślone jako błąd. Dalej leżę :) Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 31 Sie 2012 11:49
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Chodziło mi tylko o to, że przed zapisaniem musisz wszystko sprowadzić do stringa. Kropka w polskim formacie liczb zostanie zamieniona na przecinek. Zmieniać w ustawieniach systemowych? Raczej mija się z celem.

0
  • Pomocny post
    #5 03 Wrz 2012 01:01
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 03 Wrz 2012 20:55
    Lewand
    Poziom 15  

Plik tworzy się dokładnie tak jak chciałem. Teraz pozostaje tylko zbieranie danych co godzinę. Sprawę z wykresem już załatwiłem. Jak już doprowadzę to do końca rzucę link do strony z wykresem. Dziękuję i pozdrawiam.

0