Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 500 przeinstalowanie aplikacji

koczis_ws 31 Sie 2012 12:20 1599 7
  • #1 31 Sie 2012 12:20
    koczis_ws
    Poziom 25  

Witam,
    Mam Nokię 500 z symbianem Belle.
    Wszystko jest ok, ale właśnie nabyłem kartę pamięci 32GB (poprzedni miałem 2 GB) i po włożeniu, sformatowaniu karty i przekopiowaniu folderów systemowych nie działają aplikacje, które były zainstalowane na karcie pamięci.
    Ponowna instalacja z OVI sklepu jest niemożliwa bo telefon wykrywa, że jest już zainstalowana ale w wykazie zainstalowanych w telefonie aplikacji ich nie ma ??? Nie pomogło nawet wykasowanie folderów systemowych z nowej karty.
    Wypróbowałem , że jak odinstaluję aplikację na starej karcie to po włożeniu nowej już mogę instalować ponownie. Jest to sposób, ale trochę upierdliwy i nie godny prawdziwego eksperymentatora :D.
    Czy jest jakiś inny sposób, żeby przenieść aplikacje ze starej karty na nową i żeby wszystko chodziło?
    Pozdrawiam

0 7
  • #2 31 Sie 2012 12:34
    mundek223
    Poziom 29  

Nie ma innej możliwości.

0
  • #3 31 Sie 2012 12:56
    koczis_ws
    Poziom 25  

Hmm ... no szkoda.
    Czy to wynika z tego, że aplikacje nie są relokowalne i mają sztywne adresowanie ?

0
  • #4 31 Sie 2012 20:14
    koczis_ws
    Poziom 25  

No już po robocie, nawet sprawnie poszło wszystko chodzi z jednym wyjątkiem. Nie udało mi się zainstalować serwera DLNA (Nokia play to). Zaczyna się instalować i nagle pojawia się komunikat "Instalacja anulowana" . Dzieje się tak niezależnie w której pamięci instaluję.
    Poprzednio , przed zmianą karty chodziło ładnie. :(
    edit:
    po ponownym włożeniu starej karty też nie chce się instalować.

0
  • #5 01 Wrz 2012 12:05
    koczis_ws
    Poziom 25  

Wyczytałem w internecie, że należy odinstalować ODMLcommons repository. Tylko, że nie znalazłem czegoś takiego w telefonie. Czy ktoś wie o co chodzi ?

0
  • #6 01 Wrz 2012 15:58
    luki56
    Poziom 39  

To jakiś plik systemowy lepiej jak sie na tym nie znasz to nie kombinowac

0
  • #7 01 Wrz 2012 18:21
    koczis_ws
    Poziom 25  

Żeby było ciekawiej to ODML jest powiązane z Nokia Maps. Może odinstalowanie map pomoże ale jeszcze się wstrzymam, bo może ktoś jeszcze mi coś doradzi.

0
  • #8 04 Wrz 2012 20:31
    koczis_ws
    Poziom 25  

Wreszcie się udało zainstalować ten serwer DLNA. Wszystko hula aż miło :D
    Niczego nie musiałem odinstalowywać.
    Poprzednio instalowałem tą aplikację po ściągnięciu pliku NokiaPlayTo_10_2_10_beta.sis do telefonu a potem jego uruchomienie w telefonie. Po wymianie karty robiłem tak samo ale jak opisałem wyżej instalacja się anulowała.
    Zasięgnąłem informacji w Nokia Care i pomimo wykonania zalecanych przez nich czynności (poza resetowaniem telefonu) dalej nic. Ale naprowadziło mnie to na nieznany mi wcześniej sposób instalowania aplikacji. Polega on na podłączeniu telefonu przez USB do komputera, uruchomieniu Nokia Suite i odpaleniu NokiaPlayTo_10_2_10_beta.sis na komputerze. Chwila napięcia gdy pasek instalacji się znowu zatrzymał w połowie i ..... wielka radość gdy ruszył dalej.
    Tym sposobem udało się zainstalować :D
    Pozdrawiam

0