Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WR740N - Połączenie LAN

31 Sie 2012 13:16 1560 19
  • Poziom 7  
    Witam.

Od dłuższego czasu - 2 miesięcy jest problem z moim routerem, zaczęło się to dziać po wyłączeniu prądu z powodu burzy.

Objawem tego jest fakt iż komputer nie łączy się z routerem problem jest na linii Router-Komputer, czyli komputer nie dostaje informacji (pakietów z danymi) od routera. W tym celu zrobiłem na tym komputerze sieć Wi-Fi przez TP-LINK TL-WN821N 11N Wireless Adapter - przez USB przez to internet mam, ale często przerywa jak to z internetem Wi-Fi.

Jak napisałem wyżej problem jest na linki Router-Komputer i zauważyłem, że tego powodem jest Mac Adress - zrobiłem go i wszystko działało na kablu aż do wczoraj gdy znowu przyszła burza - znowu nie zapisał się adres MAC, teraz nie wiem jak go dodać, by znów działało. Dodam jeszcze, może zbyt dużo kręce, no ale dobra najwyżej będę tłumaczył... Że jak chce dodać adres Mac mojego komputera do routera to pisze ze on juz jest dodany, ale za żadne skarby komputer nie chce się połączyć przez LAN, ale przez Wi-Fi łączy się tym własnie adresem - może Wi-Fi blokuje przepływ danych? Nie wiem aż tak się na tym nie znam.

Info:
    Mam router TP-Link WR740N podpięty jest do niego laptop przez Wi-Fi i wszystko śmiga za każdym razem.
    FirmWare: 3.9.7 Build 090821 Rel.58159n - nie akutalizowałem go odkąd mam ten router będzie to juz z 3lata. Słyszałem, że FirmWare można akutalizować tylko przez LAN nie wi-fi czy to prawda?

Jakiej potrzebuje pomocy?

Jak moge to naprawić? Jeśli adresy MAC są tego przyczyną to: (patrz dół)
    Chce się dowiedzieć jak dodać Adres MAC mojego komputera do Routera?

Przeszukałem dużo stron, ale nie znalazłem opisu mojego przypadku, może szukałem źle za co od razu przepraszam.

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Switche POE
  • Poziom 7  
    Szczerze mówiąc, nie i chciałbym tego nie robić, bo router można powiedzieć nie jest mój jest tam coś poustawiane, by nie kolidował z innymi czy coś poprostu nie będę go przywracał do ustawień fabrycznych bo obawiam się, że będzie jeszcze gorzej niż jest, no chyba że innej opcji nie będzie ;/
  • Switche POE
  • Poziom 7  
    Dobra zrobiłem to skonfigurowalem go na nowo, bez efektów.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Sieć jest wykrywana? Dostajesz adresację na kartę sieciową? Komenda ipconfig /all wpisana do cmd.
  • Poziom 7  
    wpisując w cmd ipconfig /all konsola wyskakuje i znika ^^ więc wpisałem ipconfig/all (wszystko razem) i mam tam Konfiguracja Ip systemu Windows i mam Karta Ethernet Połączenie lokalne: i tam mam DhCP, Adres IP autokonfiguracji i jest bardzo bardzo dziwny jakies 169.254.142.3 maska podsieci zupełnie inna niż ja mam.. 255.255.0.0 i Brama domyślna także inna więc wydaje mi się że wykrywa ^^ a i jeszcze jest tam "opis" i tam mam podana dokładnie taka sama nazwe jak w "Połączenia Sieciowe" wiec to na pewno jest to. Dodam zdjęcie dla upewnienia.

TL-WR740N - Połączenie LAN
    Reset routera rzeczywiście zrobiłeś? Adres powinien być 192.168.1.1
  • Poziom 7  
    Tak, zmieniłem go
    PMMD123 napisał:
    Tak, zmieniłem go

Nie bardzo rozumiem!?
  • Poziom 7  
    odpaliłem stronke 192.168.1.1 otworzyłem zakładke LAN i zmieniłem IP adress z 192.168.1.1 na 192.168.2.1 tak jak miałem poprzednim razem (przed tymi problemami) spróbować zmienić go na 192.168.1.1?

Dodano po 9 [minuty]:

Dokładnie wygląda to tak: TL-WR740N - Połączenie LAN

Mam również wyłączone "ARP binding" nie za bardzo wiem co to jest ale wydaje mi się, że to coś ważnego ^^

Próbując włączyć daną sieć wyświetla mi sie na ruterze taka zielona 1 z takim jakby monitorkiem (z tyłu kabel idzie również do gniazda nr. 1) więc raczej router go widzi, tak więc nasuwa mi się myśl, że może coś z portami ?
    PMMD123 napisał:
    próbować zmienić go na 192.168.1.1?

Nic nie piszesz jak masz dostarczony ten internet i jaka tam jest adresacja u dostawcy, więc co mam ci powiedzieć?
    Może też dokładniej opis twój problem bo pierwszy post ciężko jest zrozumieć.
  • Poziom 7  
    Internet idzie kablem i wchodzi do portu WAN w routerze.

Z routera wychodzi kabel ethernet z gniazda nr. 1 i wchodzi do gniazda w moim komputerze.
    Komputer nie dostaje informacji od routera.

Zaczęło się to dziać 3 miesiące temu po wyłączeniu prądu. Pare dni temu udało mi się przywrócić internet, ale nie wiem jakim cudem - zrobiłem tak: wpisałem ten sam adres MAC jeszcze raz w zakładce DHCP i było że trzeba zresetować router no to po skończeniu używania komputera wyłączyłem listwe żeby przeładować router. Na zajutrz Eureka ! Jest internet, ale znów przyszła burza i musiałem odłączyć internet i do teraz nie mam.
    Podłącz komputer bezpośrednio do kabla od dostawcy i jeżeli będziesz miał dostęp do internetu daj screen-a z komendy ipconfig /all? Czy dostawca dał ci jakiś login/hasło do autoryzacji połączenia?
  • Poziom 7  
    Niestety internetu nie ma, oraz żadnego hasła do autoryzacji nie dostałem.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    PMMD123 napisał:
    Niestety internetu nie ma,

Chodzi mi o kabel od dostawcy bez żadnego routera? Z czego teraz piszesz?
  • Poziom 7  
    Piszę teraz z tego samego komputera, lecz przez Wi-Fi Nie mam internetu od dostawcy podłączonego besposrednio do gniazda w komputerze nie wiem czy jest on jakoś przekonwertowany że Wi-Fi jest.
  • Pomocny post
    Jeżeli masz dostęp do routera to daj screen-a ze statusu oraz z konfiguracji DHCP w WR740N,
  • Pomocny post
    Wygląda na uszkodzenie routera, karty sieciowej lub kabla. Musisz wykluczyć po kolei wszystkie możliwości, podłączając inny komputer, zmieniając kabel.
  • Poziom 7  
    Ok dzięki za informacje