Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor daewoo - Dźwięk z telefonu na euro.

Ezio123 31 Sie 2012 14:42 1575 7
  • #1 31 Sie 2012 14:42
    Ezio123
    Poziom 10  

Witam, mam problem z podłączeniem dźwięku do starego telewizora marki daewoo. Otóż chciałem sobie z jego głośników odtwarzać dźwięk z telefonu. Kupiłem kabel Jack na chinche i podłączyłem go do przedniego panelu. Ku mojemu zdziwieniu cisza Sprawdziłem wszystkie możliwe konfiguracje ustawienia telewizora - nic. Przeczyściłem styki, nadal cisza. Rozkręciłem telewizor, poprawiłem luty które wydawały mi się naderwane i niestety nadal nie działał. Postanowiłem, że kupię przejściówkę z euro na chinch i do chincha podłącze jacka. Niestety tak również nie działa. I tu moje pytanie, dlaczego to nie działa? Przed wyniesieniem telewizora na strych euro było sprawne bo do niego był podłączony dekoder. Może nie da się podłączyć samego audio i jest jakieś zabezpiczenie? Jeśli tak to jak je obejść? Dodam, że na zwykłym wyjściu antenowym wszystkim jest ok, jest obraz i dźwięk ale z anteny. Kabel który kupiłem też działa na innym urządzeniu (zestaw audio). Mógłbym prosić o jakieś sugestie?

0 7
  • #2 31 Sie 2012 14:47
    Olek II
    Moderator

Spróbuj telefon podłączyć do innego wzmacniacza. Może z telefonem coś nie tak? A jaki to telefon?

0
  • #3 31 Sie 2012 14:52
    Ezio123
    Poziom 10  

Podłączyłem do innego wzmacniacza i wszystko ok. Podłączyłem do telewizora inny telefon oraz mp3 i niestety nadal brak dźwięku. Dziwi mnie jeszcze jeden fakt i może to jest przyczyną braku dźwięku, gdy nie ma podłączonej anteny nie słuchać szumu jak na innych telewizorach, dźwięk pojawia się dopiero po podłączeniu anteny (nie szum) , może to jakaś blokada? Dzięki za odpowiedź.

0
  • #4 31 Sie 2012 16:25
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Ustawiłeś odpowiednie wejście AV w menu telewizora?

0
  • #5 31 Sie 2012 16:31
    Ezio123
    Poziom 10  

Ustawiałem, dla pewności nawet przeleciałem wszystkie po kolei + każde możliwe ustawienie dźwięku.

0
  • #6 15 Wrz 2012 21:17
    Ezio123
    Poziom 10  

Witam, sprawdziłem dzisiaj stare video i jest dźwięk + obraz. Wynika stąd, że telewizor ma jakiś chip odpowiadający za włączenie dźwięku tylko wtedy jak jest sygnał video. I tu moje pytanie do was, jak "oszukać" telewizor i stworzyć taki sztuczny sygnał? Znam podstawy AVR, więc gdyby ktoś pomógł, byłbym w stanie zrobić układ generujący jakieś częstotliwości..

0
  • #7 15 Wrz 2012 21:51
    Olek II
    Moderator

Do wejścia video musi być podłączony jakikolwiek sygnał. Można to ominąć ale jaki to dokładnie Daewoo, popatrzymy na schemat i coś się wymyśli. Telewizory mają blokadę m.cz, by nie było szumu z głośnika przy braku sygnału.

0
  • #8 17 Wrz 2012 16:17
    Ezio123
    Poziom 10  

Sorki, że dopiero dzisiaj ale miałem problem ze zdjęciem go do sprawdzenia modelu. Jest to:
    Daewoo DTY-28A8KS
    Pozdrawiam.

0