Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Suite Outlook 2003 - błąd synchronizacji - rozwiązanie źródła problemu

THRaKeD 31 Sie 2012 14:43 1662 1
  • #1 31 Sie 2012 14:43
    THRaKeD
    Poziom 8  

Dzień dobry.
    Próbuję zsynchronizować kontakty, kalendarz i notatki pomiędzy Nokia Suite (najnowsza wersja, dziś zainstalowana 3.5.34) a Outlook 2003 (XP S3).
    Niestety, bez względu na to czy synchronizuję wszystkie wymienione zakresy danych czy każde oddzielnie, wyskakuje informacja:
    Wystąpił błąd podczas synchronizacji aplikacji Kontakty (lub kalendarz). Przejdź do opcji aplikacji Kontakty i wybierz inny profil lub folder użytkownika. Jeśli problem będzie się powtarzać, otwórz program MS Outlook i ponownie skonfiguruj swoje konto użytkownika.
    Kod błędu: 83860036.

EDIT Ups, chyba temat powinien być w Komputery Serwis > Komputery Software - przepraszam i proszę o przeniesienie.

Jeszcze a propos problemu: a może ktoś zna inną metodę synchronizacji kontaktów pomiędzy Nokią E66 i Lumią800?

EDYCJA:
    Głównym problemem był brak możliwości przeniesienia kontaktów z Nokii E66 na Lumię 800 z WP7. Transfer kontaktów nie działał, ponieważ E66 nie obsługuje wymaganego przez L800 protokołu bluetooth.

Znalazłem rozwiązanie. Może się komuś przyda, no i moje pytanie nie będzie tylko zaśmiecać tego szacownego forum :)

Kopiujemy wszystkie kontakty (pliki vCard) do folderu "Kontakty" w naszym systemie (Windows 7 jest, ja to robiłem w Windows 8 Enterprise). W pasku adresu wybieramy nazwę naszego konta > Kontakty i wklejamy pliki vcf.

Zaznaczamy wszystkie pliki vCard i na górnej belce wybieramy "Eksportuj".

Wybieramy "CSV (Comma Separated Values)" i klikamy "Export", wybieramy miejsce docelowe i nadajemy nazwę docelowemu plikowi CSV, klikamy "Next", wybieramy pola, które chcemy wyeksportować (na wszelki wypadek wybrałem wszystkie nie wiedząc jak je Nokia Suite nazywał) i klikamy "Finish".

Teraz można zaimportować wynikowy plik CSV do kontaktów w Outlook.com (dawniejszy Hotmail) co zsynchronizuje nam kontakty z WP7.

Trzeba uważać tylko na zgłoszenia "duplikatów". Outlookowi (mówimy cały czas o stronie www) wystarczy nazwisko lub takie samo imię by posądził kontakty o bycie duplikatami. Należy wtedy zdjąć zaznaczenie przy niesłusznie podejrzewanych kontaktach, bo inaczej zrobi bałagan.

Pozdrawiam

0 1
  • #2 17 Wrz 2012 13:20
    MM2X
    Poziom 26  

Może się mylę ale z programem nokia suite pobranym ze strony producenta jest coś nie tak. Nie chce synchronizować, już podczas instalacji komunikat: "program nie do tej wersji windowsa (mam XP), ale można instalować". Co chwilę wyskakuje komunikat, że jest błąd programu, suite próbuje to naprawić i tak w koło. Myślę, że powinieneś poszukać suita z innego źródła, - zresztą ja też, szukam od wczoraj ale na ten czas nic nie mam :( .

0
  Szukaj w 5mln produktów