Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra G8010 - Kiepska jakość dźwieku

31 Sie 2012 17:31 2373 6
  • Poziom 2  
    Witajcie.
    Dzisiaj kupiłem używany gramofon Unitra G-8010. Sprzedawca twierdził, że igła w dobrym stanie. Po podłączeniu do gniazda Phono w moim wzmacniaczu Yamaha dźwięk z gramofonu jest bardzo kiepskiej jakości. Co może być powodem - jednak igła (zainstalowana MF100), wzmacniacz (nigdy z gramofonem nie testowałem) czy może przejściówka z DIN5 na chinch. W tematach o tym gramofonie jest napisane, że wszyscy maja wkładki MF101 czyli nieparzyste, ja mam MF 100 czy to może być problemem?
    Z góry dziekuję za pomoc
  • Moderator Akustyka
    Ale co jest nie tak z dźwiękiem ? W jakim stanie są płyty ?
  • Poziom 2  
    Można by określić, że gra cicho, bez basów i sopranów. Słuchając płyty dźwięk jest raz lepszy raz gorszy, czasami tak rzęzi, że nie można nic zrozumieć. Czy może to być wina ustawienia wkładki?. Czasami także się zacina na części utworu
  • Poziom 39  
    Czy gramofon jest podłączony do wejścia phono ?
    Czy ramię porusza się bez oporu ?
  • Moderator Akustyka
    janusz-10 napisał:
    Czasami także się zacina na części utworu
    To akurat nie musi być wina wkładki. Mówi Ci coś pojęcie zacięta płyta ?
  • Poziom 37  
    Czy ustawienie geometryczne wkładki, siła nacisku jest OK? Czy igła nie jest już zużyta? Czy płyty nie są zakurzone? Czy antyskating dobrze ustawiony?

Tyle jest parametrów wpływających na dźwięk, że Twój opis jest nie kompletny. Sprawdź to co napisałem. Jeśli kupiłeś gramofon od kogoś - podejrzewam, że wstawił zużytą igłę. Wywołuje podobne objawy w jakości dźwięku.

Nie sugeruj się tym czy MF100 czy 101... czy 104, każda z nich jeśli by była dobra powinna brzmieć podobnie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda