Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odtwarzanie pliku audio lub wideo na urządzenie DV

prosiak_wej 31 Aug 2012 20:19 5046 18
    prosiak_wej
    Level 38  
    Witam!

Takie mam zapytanie - czy zna ktoś program do odtwarzania pliku audio lub wideo do urządzenia DV (konwerter Canopus ADVC100)? Mam kilka prostych programów do obsługi urządzenia DV, jednak operują one tylko na plikach AVI DV (zarówno nagrywanie jak i odtwarzanie).
    User removed account
    Level 1  
    prosiak_wej
    Level 38  
    Chodzi mi o odtworzenie dowolnego pliku (głównie chodzi mi o audio), ale nie z wyjściem na okno programu (wideo) czy kartę dźwiękową (audio) tylko urządzenie DV (konwerter Canopus) podłączone przez port DV / FireWire / IEEE1394 / iLink.
    User removed account
    Level 1  
    prosiak_wej
    Level 38  
    Konwerter pracuje dwustronnie: analog > DV albo DV > analog.

Powiedzmy, że chcę nagrać kasetę wideo (przykład prosty, bo zastosowanie zupełnie inne). Konwerter mam podłączony do komputera kablem DV i za pomocą programu winDV mogę wysłać plik AVI DV do konwertera, na którego wyjściu mam obraz i dźwięk. Tylko to rozwiązanie wymaga każdorazowej konwersji dowolnego pliku wideo do postaci AVI DV, co zajmuje czas i miejsce na dysku.

Idąc analogią - w programie Winamp można wybrać kartę dźwiękową, na którą program ma odtwarzać plik audio. A mi chodzi o program, który by w czasie rzeczywistym odtwarzając plik wideo (lub audio - wówczas w strumieniu nie byłoby treści obrazu) z dysku w locie konwertował go na DV i wysyłał po kablu FireWire do konwertera.
    User removed account
    Level 1  
    prosiak_wej
    Level 38  
    Komputer wcale słaby nie jest, bo konwersja offline plików trwa krócej niż one same. Szczegóły: Intel Core i7 2600, 8GB, Seven x64, system zoptymalizowany odpowiednio. Nawet programy montażowe nie robią problemów przy kilku ścieżkach i wielu elementach.

Na szczęście nie mam problemu z wysłaniem pliku AVI DV po kablu wprost do Canopusa - leci jak żyleta. Testowo zmontowałem kilkuminutowy odcinek z audio pochodzącym z pliku FLAC, wysłałem go do konwertera i nagrałem na SVHS. Po odtworzeniu jakość dźwięku przebiła CD (tak ucho mi powiedziało ;))

Dodano po 1 [minuty]:

P.S.

Łap manuala: http://finearts.uvic.ca/sim/equipment/manuals/_av_convert/advc100.pdf

Poza tym konwerter stoi u mnie, działa pięknie w obie strony i nawet jak się go poprosi to ignoruje Macrovision z kaset ;)
    User removed account
    Level 1  
    prosiak_wej
    Level 38  
    Żaden koneser, ale wolę słuchać swojej składanki Depeche Mode z kasety SVHS HiFi, brzmi o niebo lepiej niż CD czy z komputera. Nawet przy nagrywaniu z karty dźwiękowej Soundblaster X-Fi nie było tak dobrze jak z Canopusa...
    User removed account
    Level 1  
    prosiak_wej
    Level 38  
    Jest jeszcze ADVC110, niby nowszy, ale nie potrafi już Macrovision ignorować i nie ma drugiego wejścia analogowego z tyłu (cały tył zarezerwowany dla magnetowidu - wejścia i wyjścia) a przód wolny pod cokolwiek innego.

Jeszcze interesujący jest ADVC300 - ma TBC na wejściu i szereg filtrów poprawiających jakość obrazu.

Dodano po 1 [minuty]:

Obecnie obstawiłem się Panasiami - FS200 dwie sztuki, FS88 jedna sztuka i FS100 dwie sztuki. Setka jedna u rodziców, jedna w gościnnym, dwusetka pod mój TV, druga dwusetka pod Canopusa a 88-ka tylko pod Radmora do odtwarzania.
    User removed account
    Level 1  
    prosiak_wej
    Level 38  
    Ale żeby nie offtopować (bo dostaniemy po banie) - próbowałem już nawet wszechmocnym pachołkiem filmowym VLC, ale z DV to potrafi on tylko odtwarzać...

Dodano po 1 [minuty]:

angelica_n wrote:
    To dobre, co piszesz, ale zapewne dla zwyklego zjadacza ze wzgledu na cene nie do przeskoczenia, lepszy grabber z allecudo za 50zl ;)

Już lepiej dać komuś 30zł za porządne zrobienie kasety i mieć super jakośc niż się bawić graberkami na USB czy tanimi kartami TV i mieć masę pogubionych klatek, zerwane synchro, o jakości przetwornika AD nie wspominając...
    User removed account
    Level 1  
    prosiak_wej
    Level 38  
    Widziałem jak firmy odwalały kichę kartą TV lub maszynką combo - kaseta, płyta, przycisk COPY i hej. Na swoje nieszczęście takie osoby później wyrzucają kasety, które spokojnie przeżyją kolejne lata, mając jedynie marne kopie. A VHS dobrze nagrany jest całkiem przyzwoity, o SVHS nie wspominając...
    User removed account
    Level 1  
    prosiak_wej
    Level 38  
    Jak znajdę jakiś przyzwoity magnetowid DV to się skuszę. Chodzi mi po głowie od jakiegoś roku Panasonic NV-DV10000, który bierze nie tylko kasetki miniDV ale też DVCAM:

Odtwarzanie pliku audio lub wideo na urządzenie DV Odtwarzanie pliku audio lub wideo na urządzenie DV
    User removed account
    Level 1  
    prosiak_wej
    Level 38  
    Ten NV-DV20000 ma tylko MiniDV, a NV-DV10000 obsługuje również DVCAM. Miałem jakiś rok temu combosa JVC SVHS + miniDV, jednak miałem go jakieś 3 dni. Usterka wyglądała na martwicę mózgu, a BEIKS zaśpiewał 1500zł za naprawę...