Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migomat T.I.P Combi Mig 180 nierówny posów drutu

jaras7777 31 Aug 2012 20:34 6045 8
    jaras7777
    Level 10  
    Witam posiadam w/w migomat.Mam z nim problem,podczas spawania strzela, lata pełno odprysków. Ogólnie migomat super wtapia ale jak zaczynam spawać to pryska,są momenty że ładnie idzie.W spawarce ktoś już grzebał i wydaje mi się że jest problem z elektryką.Transformator zasilający płytkę elektroniki jest wstawiany od czegoś innego widnieją na nim rosyjskie literki podaje 19V na płytkę sterownika. I tu prosiłbym forumowiczów czy może ktoś mądry ma schemat elektryki tego migomatu, wie jakie napięcia powinny zasilać płytkę bo wydaje mi się że 19 wolt to za mało, takie samo napięcie idzie na zawór CO2 a który jest na 24 V. Załączam niżej fotkę elektroniki.

nikusert
    Level 40  
    Witam
    Wszystko zależy na jakie napięcie masz elektrozawór i silnik .
    jaras7777
    Level 10  
    Elektrozawór jest na 24V, silnik podajnika nie wiem na ile V jest .W ogóle ktoś podpiął zasilanie silnika które idzie przez płytkę i dalej na silnik pod mostek prostowniczy transformatora spawalniczego,wydaje mi się że do zasilania silnika powinno być oddzielne trafo?
    nikusert
    Level 40  
    Bywały takie rozwiązania że silnik i elektrozawór łącznie z elektroniką są zasilane z wyjścia prostownika.Ja kiedyś przerabiałem migomat ,że dokładałem trafo na 24V i osobny mostek prostowniczy,działało dobrze.Zobacz czy silnik z drutem idzie płynnie i jakie napięcie jest na wejściu silnika jak jest włączony.Powinno być 24V.Sprawdź prostownik czy diody są dobre.Napięcie podawane na drut powinno być około 20V.
    wola
    Level 26  
    Witam.
    Quote:
    wydaje mi się że do zasilania silnika powinno być oddzielne trafo?
    Zasilanie elektroniki z osobnego trafa, a silnika podajnika z mostka prostowniczego spawarki, to dość popularne rozwiązanie. Wadą jest mniej stabilne podawanie drutu, ale chyba w tym przypadku "wygrała" oszczędność
    nikusert
    Level 40  
    Tu kolega ma rację,i wtedy podczas spawania szarpie drutem.
    Ja jak pisałem zastosowałem trafo co zasila elektronikę,elektrozawór i silnik.
    jaras7777
    Level 10  
    Witam, właśnie po zasięgnięciu tu opinii i poczytaniu troszeczkę, zamówiłem trafo 24V 120W już z prostownikiem żeby to pod silnik dać, ale mam zawór CO2 24V AC ,stycznik główny od spawania również ma cewkę na 24V AC.Elektronika też na prąd przemienny była zasilona. Czy możliwe jest dać napięcie na silnik już zza prostownika czyli 24V DC,a na elektronikę zawór i stycznik wziąć napięcie zaraz za trafo a przed prostownikiem żeby było zmienne ale chyba wtedy napięcie zmienne będzie zaniżone?
    nikusert
    Level 40  
    Elektronika ma pewnie prostownik ,a silnik zasilany jest z elektroniki, przez tyrystor lub triak.