Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WOB 1200 - Silnik nie pracuje

rabigajscy 31 Sie 2012 20:51 1599 4
  • #1 31 Sie 2012 20:51
    rabigajscy
    Poziom 2  

Witam!
    Mam problem z pralką. Chodzi o to, że silnik nie działa na żadnym etapie prania. Programator działa, wodę pobiera i wypompowuje, ale silnik milczy. Szczotki zostały wymienione na nowe, hydrostat sprawdzony i przeczyszczony. Diagnoza padła na uszkodzoną płytkę sterującą ponieważ na silniku nie pojawia się napięcie. Moje pytanie, bo nie znam się na tym na tyle, czy w takiej sytuacji pralka działałaby w ten sposób i tylko silnik stał w miejscu? Nie wiem czy opłaca się taka naprawa. Czy może istnieje jeszcze inna ewentualność? Będę wdzięczny za odpowiedź.[/tex]

0 4
  • #2 31 Sie 2012 20:55
    karol5608
    Poziom 28  

Na początek sprawdź silnik poza pralką czy na pewno ok, (można też pomierzyć uzwojenia), następnie wiązkę do silnika czy nigdzie się nie przerwała. Następnym krokiem jeśli wszystko poprzednie ok to moduł: zimne luty, triak oraz przekaźniki. Miłej i owocnej pracy.

0
  • #3 31 Sie 2012 21:06
    rabigajscy
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź. Ale co by mogło się stać z silnikiem podczas prania? Po prostu silnik stanął. Nie zaśmierdziało ani nie było zwarcia. Dlatego wydaje się, że silnik jest sprawny

0
  • #4 31 Sie 2012 21:17
    zhudomel
    Specjalista AGD

Skoro szczotki były wymieniane, to trzeba sprawdzić, czy któraś się nie zawiesiła.

0
  • #5 01 Wrz 2012 22:01
    jozek_i
    Poziom 21  

Ja bym zrobił na początek jak radzi zhudomel .

Dodatkowa informacja na PW

1