Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - Excel - po sortowaniu ukrywanie wierszy

01 Wrz 2012 09:42 2559 8
  • Poziom 13  
    Witam

posiadam plik w którym docelowo będzie kilka arkuszy w każdym z nich określona liczba pozycji, którą będę chciał posortować używając filtra po tym zabiegu chciałbym aby część pozycji, która mnie nie będzie interesowała została ukryta tj.wiersze poniżej litery C, w jaki sposób można tego dokonać aby po filtrowaniu wiersze ukrywały się same. Proszę o pomoc w tym zagadnieniu.

w załączniku plik wiersze na pomarańczowo powinny być widoczne wszystko co poniżej ukryte

pozdrawiam
  • Poziom 13  
    witam

czy naprawdę nikt nie ma choćby cienia pomysłu jak ugryźć ten temat, czy też może poprostu post w zamierzchłą otchłań forum popada :P

pozdrawiam
  • Poziom 40  
    Nie do końca zrozumiałe (jak dla mnie)
    "posortować za pomoca filtra" to posortować czy wyfiltrować ?

Pytanie:
    Po czym ma poznać excel że to chodzi o te a nie o inne wiersze.
    A druga rzecz jak już filtrujesz dane to w czym jest problem dodać do filtra dodatkowy warunek ukrywający i te wiersze?
  • Poziom 13  
    może źle się wyraziłem chodzi mi o obszar roboczy widocznych będzie tylko część wierszy po odfiltrowaniu reszta jest ukryta jak w nowym załączniku

czy da się coś takiego zrobić podejrzewam że będzie potrzebne makro, ale pewności nie mam.

nowy załącznik raz jeszcze

nie chce w filtrze odznaczać pozycji których ma nie wyświetlać bo musiałbym "odptaszkować" kilkanaście wolę żeby ukryły się z automatu ostatni wiersz który zawiera "C" w filtrze jest widoczny reszta ukryta, oczywiście ta operacja dopiero po posortowaniu w/g sortuj od najmniejszych do największych
  • Poziom 13  
    marek003 rozwiązanie świetne

ale obszar roboczy od wiersza 23 i dalej jest widoczny mimo że to puste komórki, a mnie nadal chodzi o to żeby nie ukrywać tego ręcznie.

pozdrawiam
  • Poziom 40  
    No to tylko makro

np:
    Code:
    Sub Makro1()

Dim x As Integer

Cells.EntireRow.Hidden = False

x = WorksheetFunction.Match("C", Columns("J"), 0)

Do While Cells(x + 1, 10).Value = "C"
            x = x + 1
        Loop

Rows(x + 1 & ":65536").Hidden = True

End Sub

Nie robiłem zabezpieczenia dotyczącego braku C (jezeli nie będzie C makro "wyrzuci" błąd.
  • Poziom 13  
    Ok to z makrem działa dzięki za wsparcie :)