Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podpięcie tv pod kino domowe.

chyzy90 01 Wrz 2012 10:47 6318 19
  • #1 01 Wrz 2012 10:47
    chyzy90
    Poziom 9  

Witam,

Mam takie pytanko, jak podpiąć tv Funai LED24-H9223M pod kino domowe Philips HTS3510, tak aby w trakcie oglądania telewizora głos wydobywał się z głośników od kina domowego. Proszę o rady.

0 19
  • #2 01 Wrz 2012 11:45
    Pablo1964
    Moderator

Wyjście audio telewizora połącz z wejściem audio kina. Oczywiście oba analogowe lub oba cyfrowe w zależności od tego, w jakie wyposażony jest sprzęt.

0
  • #3 01 Wrz 2012 12:19
    chyzy90
    Poziom 9  

Dlatego podałem modele, żeby dokładnie mi napisać co i jak bo ja jestem niezbyt w temacie :P Jakie kable co i jak.

0
  • #4 01 Wrz 2012 12:24
    Pablo1964
    Moderator

Załącz zdjęcie gniazd w kinie i TV.

0
  • #5 01 Wrz 2012 12:47
    chyzy90
    Poziom 9  

Nie moge bo to nie ja mam problem, a dokładnie wujek. Ale tutaj fotki z netu tych modeli.
    Tv:
    Natomiast od kina nie jestem pewny czy to było by dobre zdjęcie to napisze jakie ma złącza:
    Wejście AUX 1, Zatrzaskowe złącza głośnikowe, Kompozytowe wyjście wideo (CVBS), Gniazdo antenowe FM, Wyjście HDMI 1.3, Scart

0
  • #6 01 Wrz 2012 13:51
    anmedia
    Poziom 39  

Jedyna mozliwosc to polaczenie Euro (TV) - chinch w kinie domowym. Dane ktore podales :

chyzy90 napisał:

Natomiast od kina nie jestem pewny czy to było by dobre zdjęcie to napisze jakie ma złącza:
    Wejście AUX 1, Zatrzaskowe złącza głośnikowe, Kompozytowe wyjście wideo (CVBS), Gniazdo antenowe FM, Wyjście HDMI 1.3, Scart

sa sciagniete ze strony www,, a nie z obudowy kina domowego. Wiec z tego co ja widze to kino domowe nie ma euroscart posiada tylko jedno wejscie audio in. Tutaj masz video z tego modelu, ja tu nie widze euroscart.

0
  • #7 02 Wrz 2012 10:06
    chyzy90
    Poziom 9  

Są ze strony, ale chyba skoro mając model to można sprawdzić. Chyba nie było tak, że jedne HTS3510 miały inne wejścia niż inne. Czyli jaki dokładnie kabel, na ile chinchów? Podajcie najlepiej link. I jak już sie podłączy to trzeba coś w ustawieniach grzebać żeby dźwięk był z głośników?

0
  • #8 02 Wrz 2012 11:48
    Adamk33
    Poziom 2  

Witam
    Mam taki sam problem chyba . Chciał bym uzyskac audio z tv . Podaje parametry urządzeń .
    Kino domowe Philips sx3600d . Podpięcie tv pod kino domowe.
    Telewizor Philips Smart 32PFL5007K 81 . Podpięcie tv pod kino domowe.

0
  • #9 02 Wrz 2012 12:21
    anmedia
    Poziom 39  

Jedyna mozliwosc to polaczenie microscart (powinna byc przejsciowka dolaczona w komplecie) i pozniej laczysz euro-euro.
    Przyklad takiego kabla z samsunga masz na zdjeciu. Do philipsa powinien byc podobny dolaczony w komplecie.

0
  • #10 02 Wrz 2012 16:44
    Adamk33
    Poziom 2  

Mam tak podłączone . Z płyty działa .Natomiast niema audio z telewizora .

0
  • #11 02 Wrz 2012 16:59
    anmedia
    Poziom 39  

A czy Ty czytales wogole instrukcje? Napewno nie, bo skoro masz tak podpiete, to bys wiedzial zeby uzyskac dzwiek z TV nalezy wybrac w kinie domowym zrodlo skad ma odtwarzac dzwiek! Wiec skoro jest podpiete poprzez euroscart, w kinie domowym nalezy wybrac zrodlo sygnalu odpowiednie do tego polaczenia, czyli najczesciej jest to AV.
    Z plyty dziala bo automatycznie bo to urzadzenie zostalo wlasnie tak zaprojektowane by z plyt dzialac!

Oczywiscie nalezy sie upewnic ze w kinie domowym eurozlacze jest "pelne" czyli ze sygnaly sa In i OUT. Bo w przypadku gdyby eurozlacze bylo tylko "ustawione" na OUT, w tej konfiguracji nie uzyskasz dzwieku z TV na kinie.

Dodano po 10 [minuty]:

AKTUALIZACJA, teraz zauwazylem ze kino domowe posiada 4 gniazda Chinch (2 sa In i dwa OUT). Jesli polaczenie Euro-Euro, nie bedzie dzialac, musisz podlaczyc TV za pomoca Euro (TV) - Chinch (kino domowe).

Jest to specjalny kabel tylko do uzyskania sygnalu audio z TV. I podlanczasz chinche w kinie domowym pod AUDIO IN.

Oczywiscie samo podlaczenie nic nie da, w menu kina domowego musisz wybrac wejscie Audio IN lub AV1, lub AV2 (nie wiem jak sie nazywa w tym kinie domowym).

0
  • #12 03 Wrz 2012 03:57
    Adamk33
    Poziom 2  

Gdy miałem podłączony stary tv przez euro wybierałeem w kinie opcje tv i dźwięk był.

0
  • #13 03 Wrz 2012 17:32
    Adamk33
    Poziom 2  

Uzyskałem pożądany efekt . Zastosowałem kabel audio minjack/2xczincz . Wtyczkę minijack 3,5 mm podłączyłem do gniazda słuchawkowego w telewizorze , natomiast czincze (lewy iprawy kanał do gniazda AUX kina domowego .
    No i cieszę się dzwiękiem z tv .

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0
  • #14 06 Wrz 2012 16:02
    chyzy90
    Poziom 9  

Podłączone za pomocą kabla euro-chinch, przestawione na aux i nie ma dźwięku w głośnikach od kina.

0
  • #15 06 Wrz 2012 16:03
    anmedia
    Poziom 39  

A ile masz tych chinchy? Jakie kolory? I pod jakie gniazdo podpiete?

0
  • #16 06 Wrz 2012 16:05
    chyzy90
    Poziom 9  

Dwa, biały i czerwony.

0
  • #17 06 Wrz 2012 16:06
    anmedia
    Poziom 39  

I jestes pewien ze masz Euro-czincz (audio out)! Bo to moze byc kabel Euro - czincz(audio-in) wiec nie bedzie dzialalo! Sprawdz, to. Ponizej masz schemat wyprowadzen. Mozesz rozkrecic zlacze Euro, lub jesli masz jakis przyzad mozesz sprawdzic czy jest takm podlaczone.

0
  • #18 16 Wrz 2012 08:59
    chyzy90
    Poziom 9  

Nie mam tego jak sprawdzić. To jak mam w sklepie powiedzieć, żeby dostać odpowiedni kabel?

0
  • #19 17 Wrz 2012 10:50
    anmedia
    Poziom 39  

A nie masz w domu zadnej zarowki czy diody i bateryjki 1,5V ? A w sklepie powiedz ze potrzebujesz Euro- Chincz Audio. Z tym ze masz dodac ze ma byc OUT z telewizora. Jak trafisz na jakiegos niekumatego goscia, to mozesz kupic takze Euro - 6 Czincz (3 sa wejsciowe /1video i 2audio/ i 3 sa wyjsciowe /1video i 2 audio/)

0
  • #20 17 Wrz 2012 11:38
    chyzy90
    Poziom 9  

To nie ja mam problem tylko wujek, ja tylko pisze z prośbą o pomoc. Musiałbym jechać do niego i to sprawdzić, a nie ma czasu. Powiem gościowi w sklepie tak jak mi napisałeś. Zobaczymy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo