Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5580A510 - Bęben ociera podczas obrotów, pralka "chodzi" po ła

01 Wrz 2012 11:23 12324 9
  • Poziom 26  
    Amica 5580 A510.
    1/.Podczas obrotów coś ociera w dolnej części bębna (jakby coś tam wpadło), można to wyczuć nawet podczas obracania ręką. Otwarłem pokrywę i niestety nic nie widać, bo bęben jest w plastikowej obudowie-osłonie. Zapewne muszę ją ściągnąć a z tym będzie trochę więcej roboty więc, aby nie robić tej samej roboty dwa razy proszę o podpowiedź:
    a/. Co może powodować w/w "ocieranie",
    b/. Czy trzeba bęben wyciągać z pralki, aby zdjąć plastikową obudowę,
    2/. Pralka "chodzi" po łazience podczas wirowania (jest wypoziomowana). Kilka lat temu był problem podobny i mechanik stwierdził, że nie opłaca się tego robić, bo trzeba wymienić kilka elementów min płaszcz gumowy???. Po zmianie mieszkania problem sam ustąpił i kilka lat był spokój,l teraz wrócił. Czy tutaj trzeba:
    a/. wymienić teleskopy,
    b/ wymienić przeciwwagę,
    c/. łożyska,
    d/. inne?
    Czy te 2 problemy są ze sobą jakoś powiązane?
    Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Zdemontuj przednią dolną osłonę, wymontuj grzałkę i masz dostęp do tego czegoś.
  • Poziom 13  
    A może sprężyna lub amortyzator jest zużyty? Miałem kiedyś podobnie, pralka skakała aż zrobiła dziurę w płytkach. Stwierdziłem, że jest to nie do naprawienia i oddałem ją pewnym ludziom. Potem wyszło, że element amortyzujący był wyrobiony.
  • Poziom 26  
    zhudomel napisał:
    Zdemontuj przednią dolną osłonę,

Jak się ją demontuje?
    Po jej demontażu chyba i tak będę w dalszym ciągu widział plastikową obudowę bębna chyba, że od dołu jej nie ma..?
    zhudomel napisał:
    i masz dostęp do tego czegoś.

czyli do czego?
    jac0205 napisał:
    A może sprężyna lub amortyzator jest zużyty?

Wstępnie wygląda na to , że nie, - jak to sprawdzić?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    MM2X napisał:

1/.Podczas obrotów coś ociera w dolnej części bębna (jakby coś tam wpadło),

Kocioł pralki to biały plastyk , podświetlając dobrą lampą od spodu można niejako jak w rentgenie zobaczyć czy czegoś nie ma na dnie patrząc przez dziury bębna , dodatkowo nim kręcąc . Może być tam na przykład część odzieży . Jak nic nie znajdziesz to silne podejrzenie pęknięcia krzyżaka bębna .
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    MM2X napisał:
    Jak się ją demontuje?
    2 wkręty na dole po bokach i pociągnąć do przodu.
    MM2X napisał:
    czyli do czego?
    do tego
    MM2X napisał:
    coś ociera w dolnej części bębna (jakby coś tam wpadło)
  • Poziom 26  
    zhudomel napisał:
    MM2X napisał:
    czyli do czego?
    do tego

Myślałem, że może jakiś element (statystycznie) najczęściej się psuje tak jak wskazuje Machefi tj. krzyżak lub cokolwiek innego a nie część pranej odzieży (guziki, zamki, inne).
    machefi napisał:
    Jak nic nie znajdziesz to silne podejrzenie pęknięcia krzyżaka bębna .

Jeżeli tak, czy ten krzyżak podlega wymianie osobno, czy też z bębnem?
    Po sprawdzeniu dam znać co ustaliłem.

Ustaliłem usterkę :D
    Z podświetleniem lampą to dobry i praktyczny pomysł. Wymontowałem grzałkę i wyjąłem drut jak na fotce (myślę, że to fiszbina z biustonosza???). Jeżeli chodzi o grzałkę to musiałbym się przeprosić z firmą calgon i in. Do tej pory wymieniałem parę grzałek, ale w starych PS-kach i nigdy czegoś takiego nie widziałem :cry: .
    Na środkowej fotce jest róg podstawy pralki,-skąd tam bierze się woda i to po obu stronach, zarówno z prawej jak z lewej?, długo tam stała- prawie błoto :x
    Amica PA5580A510 - Bęben ociera podczas obrotów, pralka "chodzi" po ła Amica PA5580A510 - Bęben ociera podczas obrotów, pralka "chodzi" po ła Amica PA5580A510 - Bęben ociera podczas obrotów, pralka "chodzi" po ła

Aha, znowu zniknął problem chodzenia pralki po łazience, przynajmniej przy pierwszym praniu po wyjęciu fiszbiny, co tutaj począć?
  • Specjalista AGD
    MM2X napisał:
    skąd tam bierze się woda i to po obu stronach
    Zalane z zewnątrz, wyciek z pod drzwi (nitki, włosy, kamień między szybą a uszczelką), wyciek z dozownika, zalane przy czyszczeniu filtra, itp..
    MM2X napisał:
    zniknął problem chodzenia pralki po łazience, przynajmniej przy pierwszym praniu po wyjęciu fiszbiny, co tutaj począć?
    Nic.
  • Poziom 24  
    Zależy jaką wodę masz czasami nie pomoże żadn calgon poprostu zbiornik plastikowy tak przyciąga do siebie takie brudy co 3 miesiące lepiej zrobić przanie oczyszczające dobrym środkiem ja wrzucam na gotowanie butelkę octu i 3 kwaski i po 3 latach w środku czyściutko au ludzi którzy stosują drogi calgon nie ma zadnego efektu
  • Poziom 26  
    zhudomel napisał:
    Zalane z zewnątrz, wyciek z pod drzwi (nitki, włosy, kamień między szybą a uszczelką), wyciek z dozownika, zalane przy czyszczeniu filtra, itp..

Nie bardzo mogę to zrozumieć, zalane z zewnątrz?, ale przyjmuje jako pewnik, zatem warto co kilka miesięcy to sprawdzić?
    artfik napisał:
    co 3 miesiące lepiej zrobić przanie oczyszczające dobrym środkiem ja wrzucam na gotowanie butelkę octu i 3 kwaski

Pranie oczyszczające?, na jakim programie, jaka temperatura?

Tak na marginesie, czy w przypadku zmywarki jest podobny problem z zakamienieniem grzałki?-ma już 10 lat, jeżeli tak otworzę nowy temat dot. zmywarki Bosch.