Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Avila - Problem z baterią i włączaniem się telefonu po wyłączeniu

ruthlesscrime 01 Wrz 2012 11:50 4131 14
  • #1 01 Wrz 2012 11:50
    ruthlesscrime
    Poziom 7  

Witam,
    Mój telefon posiadam od lutego 2010 roku. Był idealny, gdzie większość moich znajomych posiadających Avile miała problemy jak nie z wyświetlaczem to z dotykiem, itp.
    Mój był idealny. Nic nie muliło, jak u innych, wszystko działało płynnie i jak należy. Bateria litowo jonowa, której nigdy do końca nie rozładowywałam, gdyż wiem, że to szkodzi takim bateriom, trzymała mi TYDZIEŃ, przy pisaniu esemesów, częstym dzwonieniu i przy słuchaniu muzyki 2 godziny dziennie.
    Niedawno stała się rzecz straszna, a stała się gwałtownie. Nagle, bateria mi nie potrafi wytrzymać 8 godzin w szkole... Nie wiem co się dzieje, najgorsze jest to, że stało się to bez powodu, bardzo nagle ;/ Na dodatek, co najśmieszniejsze, gdy wyłączę telefon, on się natychmiastowo samoistnie się WŁĄCZA! Czyli w sumie można stwierdzić, iż nie da się wyłączyć tego telefonu Niby śmiech na sali a z drugiej strony tragedia, gdyż akurat teraz telefon jest mi bardzo potrzebny.
    Chciałabym zapytać Was, którzy może mieliście podobne przypadki, o diagnozę, co się w ogóle dzieje, oraz jak ewentualnie temu zaradzić. Nie mówcie mi, żebym od razu kupowała baterię, bo to może wcale nie jej wina, zważywszy, na natychmiastowe, znaczne i nagłe zmniejszenie jej jakości. Nie chciałabym kupować również nowej baterii z tych względów, że za 8 miesięcy będę mieć nowy telefon, więc nie widzę celu straty kasy i liczę na Wasze ewentualne rady. Dodam, że wykluczone są wszelkie uszkodzenia mechaniczne, gdyż telefon noszę w etui; nigdy mi nie upadł itp. Tak w ogóle, to już go oddawałam 4 RAZY DO NAPRAWY i za każdym razem wracał do mnie z tą samą wadą. W końcu nic dziwnego, bo ciągle zmieniali tylko softa... Geniusze :). A widać, że to jest problem z jakimś zwarciem. Bateria jest dobra.
    Odebrałam telefon po raz 4 w poniedziałek i było wszystko spoko, aż do dzisiaj- patrze a tu nagle 2 kreski baterii, ładowałam telefon wczoraj. Więc wyłączyłam go, a on samoistnie się włączył... Czyli dalej jest zepsuty... Nie wiem, czy w tym serwisie lecą sobie w kulki, czy są takimi debilami, że nie potrafią tego naprawić
    Dziękuję z góry i pozdrawiam,
    Crime

0 14
  • #2 01 Wrz 2012 11:57
    grubas
    Poziom 40  

Czy telefon się grzeje?
    Jeśli nie to musisz podstawić baterię. Inaczej nie da się wyeliminować uszkodzenia na płycie.
    Możesz jeszcze pod zasilaczem sprawdzić pobór prądu.

0
  • #3 01 Wrz 2012 12:02
    ruthlesscrime
    Poziom 7  

Grzeje się tylko, kiedy jest podłączony po ładowarki.

0
  • #4 01 Wrz 2012 12:04
    grubas
    Poziom 40  

To normalne. Musisz podstawić baterię.

0
  • #6 01 Wrz 2012 12:36
    mundek223
    Poziom 29  

Telefon widocznie ma zwarcie gdzieś na dolnej płycie klawiszy.

0
  • #7 01 Wrz 2012 12:51
    ruthlesscrime
    Poziom 7  

Co z tym fantem zrobić?

0
  • #8 01 Wrz 2012 12:53
    grubas
    Poziom 40  

Rozbierz telefon i dokładnie obejrzyj płytę główną oraz dolną klawiaturę wraz z taśmami. Czy nie są podlane przyciski pod blaszkami.

0
  • #9 01 Wrz 2012 12:58
    ruthlesscrime
    Poziom 7  

Mam jeszcze 3 miesiące gwarancji, ale nie wiem, czy warto się w to bawić, skoro już 4 raz mi nie naprawili. A jak go zacznę rozkręcać to chyba stracę gwarancje? Poza tym nie wiem, czy nie uszkodziłabym go w jakiś sposób, bo cóż, jeszcze nie rozkręcałam żadnego telefonu.
    @grubas, a co dalej, gdyby były albo nie były podlane?

edit:
    Wyjęłam baterię i telefon leżał tak z 15 minut. Później ją włożyłam no i już nie było tego co na filmiku, tylko samoistnie po włożeniu baterii się włączył. O.o

0
  • #10 01 Wrz 2012 14:14
    grubas
    Poziom 40  

Wskazuje na zwarcie na dolnej klawiaturze - najczęściej po zalaniu.

0
  • #11 02 Wrz 2012 15:00
    jaro0015
    Poziom 8  

Ja miałem tak samo.Problem rozwiązałem podłączając avilkę bez baterii a po 3 sec. włożyłem ją z powrotem i telefon się włączył ;) Spróbuj może tobie też się uda ;D

0
  • #12 02 Wrz 2012 15:36
    ruthlesscrime
    Poziom 7  

@jaro0015
    Ale ja właśnie mam problem z tym, że się samoistnie WŁĄCZA...

0
  • #13 02 Mar 2013 17:47
    adamcio1519
    Poziom 7  

Witam mam problem z samsung avila chce go ładować przez ładowarke i nie działa ładowarke sprawdzałem i chodzi baterie też a podłącze go do kompa i przez kabel ładuje
    Prosze o pomoc

Dodano po 8 [sekundy]:

Witam mam problem z samsung avila chce go ładować przez ładowarke i nie działa ładowarke sprawdzałem i chodzi baterie też a podłącze go do kompa i przez kabel ładuje
    Prosze o pomoc

0
  • #14 02 Mar 2013 23:12
    mundek223
    Poziom 29  

Sprawdź złącze ładowania i układy na torze ładowania.

0
  • #15 13 Cze 2014 03:32
    ruthlesscrime
    Poziom 7  

Suma sumarum pomogło otworzenie, przetarcie i ponowne złożenie telefonu. Problem widocznie dotyczył jakiegoś zwarcia. Dzięki wszystkim, którzy się zaangażowali za pomoc, bardzo to doceniam :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo