Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partycja recovery nie działa, wolumin prosty zamiast partycji podst

BlackHornet 01 Wrz 2012 12:15 4695 9
  • #1 01 Wrz 2012 12:15
    BlackHornet
    Poziom 9  

Witam,
    Mam takie pytanie chciałem wydzielić miejsce z partycji D w systemowy programie W7 Zarządzanie dyskami, co za skutkowało tym ze system zamienił wszystkie partycje podstawowe na Wolumin prosty i dopisał do każdej partycji literę również do ukrytej partycji recovery co dalej skutkowało na to że nie mogę teraz poprzez klawisz F8 podczas startu systemu uruchomić tej partycji do przywrócenia systemu. Usunięcie litery przy partycji nic nie pomogło ponieważ dalej jest wolumin prosty, jak go przywrócić do działania, co należy zrobić aby zadziałała partycja recovery?
    Proszę o pomoc.

0 9
  • #2 01 Wrz 2012 12:45
    linuks
    Spec od komputerów

Przypadkiem nie chciałeś zrobić 5 partycji podstawowej i nie przekonwertowałeś na dynamiczne ?
    Pokaż fotkę z zarządzania dyskami.
    Jaki laptop ? Oczywiście żadnych kopi partycji recovery ani DVD recovery zrobionych po zakupie laptopa nie masz ?

0
  • #4 01 Wrz 2012 17:22
    linuks
    Spec od komputerów

Jest tak jak przypuszczałem. Zrobiłeś konwersję na dynamiczny bo chciałeś zrobić piątą partycję podstawową. Można zrobić max 4 partycje podstawowe. Recovery w tej sytuacji nie zadziała. Na początek trzeba zrobić dla bezpieczeństwa kopię kopię posektorową. Potem usuń partycję co dodawałeś.Ile jest GB ważnych danych na dysku do zachowania ? Masz dysk na który możesz zrobić kopię posektorową ?
    Trzeba będzie odzyskać przynajmniej partycję recovery. Nic nie napisałeś na temat kopi czy DVD recovery to rozumiem ,że tego nie zrobiłeś przed grzebaniem w partycjach.
    Pozdrawiam

0
  • #5 02 Wrz 2012 09:33
    BlackHornet
    Poziom 9  

Nie posiadam dysku zewnętrznego by zrobić kopie wszystkich danych a raczej nie chciał bym ich tracić. Innego sposobu niema żeby wrócić do wcześniejszego stanu? Partycję recovery mam na pen drive, plus pliki na dysku D oraz jak sie dopisze literkę do ukrytego dysku recovery to można je kopiować. Nom ale to tylko surowy windows bez sterowników programów i wszystkich plików jakie są na kompie

0
  • #7 02 Wrz 2012 13:56
    BlackHornet
    Poziom 9  

oj chyb nie będę ryzykował bo znając moje szczęście to się wszystko usunie :P ten filmik juz widziałem ale stwierdziłem ze wszystkie pliki polecą, a porucz tego ze nie działa partycja recovery to przeszkadza to w pracy komputera ?

0
  • #8 02 Wrz 2012 14:00
    linuks
    Spec od komputerów

Tak przeszkadza bo nie możesz teraz zrobić kopi systemu i w razie uszkodzenia systemu zostaniesz z niczym. Recovery jest niezbędna przy sprzedaży laptopa. Praca na windowsie bez kopi zapasowej to wielkie ryzyko. Dlatego we wszystkich laptopach jest napisane żeby robić zaraz po zakupie DVD recovery. Teraz już DVD recovery nie zrobisz po namieszaniu w partycjach.
    Pozdrawiam

0
  • #9 04 Wrz 2012 10:32
    BlackHornet
    Poziom 9  

Kolego w wiadomości wyżej wpisałem ze mam recovery na pendrive 16GB zrobiłem przed ingerencją :) Ten sprzęt to netbook i sam producent daje możliwość zgrana tylko na pendriva. Nom co prawda tutaj na forum ktoś pisał o zgraniu poprzez jakiś LiveCD z możliwością podzielenia na pliki np. po 4 GB i nagraniu na płyty DVD. Ale ze i tak nie mam DVDROMa to przeznaczyłem na to jedną pamięć zewnętrzną.

Wiem że to nie bardzo może tak zostać ale najpierw muszę ogarnąć jakiś dysk zewnętrzny albo przynajmniej zgrać najważniejsze rzeczy przed dalszymi pracami.

A jakaś mała instrukcja jakiś program do tej kopii posektorowej.

0
  • #10 18 Lut 2013 20:09
    daryelko
    Poziom 2  

Witam. Możesz przywrócić system do wcześniejszej daty jeśli nie wyłączyłeś przywracania wcześniej. Ja taką samą sytuację miałem i po przywróceniu wszystko zadziałało po staremu. Powodzenia.

0