Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekologiczna ładowarka akumulatorów

01 Wrz 2012 12:42 1449 1
  • Poziom 8  
    Chcę zbudować ładowarkę akumulatorków, ale na odnawialne źródła energii, czyli słońce i wiatr.
    Znalazłem, więc w szafie lampkę LED z IKEA, wyjąłem z niej baterię słoneczną i rozkręciłem ją (baterię). W środku znalazłem trzy akumulatorki AAA 1,5V i płytkę drukowaną. Odkręciłem ją i z tyłu są trzy elementy podpisane C1, U1 i D1. Z przodu zaś podłączone jest 6 kabelków (3 białe, 3 czarne). Po jednym z każdego koloru idzie do baterii słonecznej, do baterii zwykłych i wyjścia dla zasilania lampki. Schematu płytki nie znam.
    Potem ze starych zabawek wyjąłem silniczek jako prądnice napędzaną śmigłem i stworzyłem schemat (ale bardzo poglądowy). Ekologiczna ładowarka akumulatorów Moje pytanie zatem brzmi czy ten schemat ma szansę działać. Jeżeli nie to proszę o podpowiedź co zmienić, ale prostym językiem. Prądnica to zwykły silniczek z samochodzika, a bateria słoneczna jest 10cm x 10cm. Rozwiązanie może być tylko na wiatr bez użycia baterii z lampki, ale myślę, że takie rozwiązanie będzie najprostsze, chociaż może się mylę. Szukałem na internecie, ale tam są tylko ładowarki z sieci, gdzie trzeba sterować tym prądem, a przecież mały silniczek nie da mi nie wiadomo napięć i natężeń.
  • Szafy Rack
  • Poziom 23  
    To nie zadziała. Dałeś diodę zaporowo na plus, a więc nie naładujesz akumulatorów. Nie ma potrzeby stosowania tylu diod i mostka prostowniczego. Silnik, który chcesz zastosować nie osiągnie odpowiedniego napięcia do ładowania akumulatorów.