Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

telmor - Instalacja zbiorcza dvb-t

01 Sep 2012 12:57 2211 5
  • Level 9  
    Witam.
    U siebie na klatce w bloku wykonałem instalację zbiorczą. Na maszcie zamontowalem i ustawiłem antenę 1.Telmor DigitIQ na dwa nadajniki: Cubus Mux3 i Wrocław -Żórawina MUX1i2. Przewód od anteny do pkt. zbornego ok 12m, zasilany 2.zasilaczem, z ktorego 3.odgałęziłem do dwóch rozdzielaczy 4.sześciowyjściowego i 5.cztero . Z niego do 6.trójwyjściowego.
    Średnia odległość od pkt. zbornego do abonentów, to od 20 do 30metrów.
    W niektórych mieszkaniach wyszukuje i odbiera bez problemów 15programów mux1 i2, w niektórych 48programów mux1,2,3 i testowo zakodowane.
    Wraz z sąsiadem testujemy tą tv, bo oferta wykonawstwa byla ok 7tys.zł, a nas na razie nie wyniosło to więcej, aniżeli 400zł.
    Mamy 12 lokatorów, do każdego doprowadziliśmy kable, a pytanie jak to podłączyć by kazdy maiał podstawowe programy z 1,2 i 3 multipleksu?
    dzięki
  • Level 23  
    Może TE schematy ci pomogą.
    Ja też robiłem na 12 rodzin i wszystko działa jak trzeba.
    Możesz poczytać w TYM temacie.
  • Level 9  
    Dzięki "fidotp" Z Twego schematu widać, że od gniazda abonenta idzie przelotowo do następnego, a u mnie do wszystkich z punktu zbornego.
    Ciekawe, czy pójdzie z:
    Wzmacniacz HS-013 (12V)Terra VHF/UHF 1we/2wy
    Rozgałęźnik TV dwudrożny R-2 Signal
    2XRozgałęźnik TV sześciodrożny =do każdego abonenta?
    Pzdrw.
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.
    szuzuki wrote:
    Mamy 12 lokatorów, do każdego doprowadziliśmy kable, a pytanie jak to podłączyć by kazdy maiał podstawowe programy z 1,2 i 3 multipleksu?

ZOBACZ.
    Ostatnio temat wałkowany od 3 sierpnia - został zrealizowany i działa : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2351331.html .

Pozdrawiam.
  • Level 9  
    Czyli...
    zasilacz anteny podłączę do rozgałęźnika na dwa odgałęźniki 6-wyjściowe, które posiadają po sześć odgałęzień o stopniowanych tłumiennościach. Takie rozwiązanie pozwala zrealizować wyrównanie poziomów na gniazdach w sytuacji gdy mam różne odległości gniazd od odgałęźnika. Do odgałęzienia o najmniejszym tłumieniu, przyłączam gniazdo najbardziej oddalone.
    Ale, w którym miejscu wzmacnaiacz antenowy?
    Podkreślam, że kable od gniazd są doprowadzone do strychu, nie mam możliwości łączyć ich po pionach z gniazda do gniazda.
    Od pkt. zbornego przewody maja nie mnie niż 20m
  • Level 23  
    Jeśli zastosujesz wzmacniacz tak jak u mnie to zasilacz niepotrzebny.
    Wzmacniacz jak najbliżej anteny bo przecież od niej na strych idzie jeden kabel.
    Od wzmacniacza dajesz rozdzielacze i wpinasz do nich kable biegnące do odbiorców.