Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark Free me 70,1 - klawiatura pod tablet nie działa z powodu ...

konrado1991r 01 Wrz 2012 12:58 3654 4
  • #1 01 Wrz 2012 12:58
    konrado1991r
    Poziom 2  

Witam ,. przepraszam ale nie za bardzo wiedziałem gdzie opisać mój problem . Mam tablet lark free me 70,1 i zamówiłem do niego klawiaturkę w skórzanym etui pod mini usb. przed kupnem taką sama podłączyłem do swojego tableta i działało prawidłowo . przyszła mi przesyłka , otworzyłem , podłączyłem i nie działa . działa jak naginałem wtyczkę przy złączu tableta, Postanowiłem wziąć dobrą końcówkę mini usb która była od kabla transmisji danych z komputerem . Odciąlem kable i wyskoczyły w każdej wiązce po 4 przewody. tylko ze od klawiatury mam kolory NIEBIESKI , ZIELONY , CZERWONY , ZLOTY a w kablu który chce dorobić do tej wiązki mam kolory CZARNY , BIAłY , CZERWONY , ZIELONY . Próbowałem już różnych kombinacji i nic ..... z tego co szukałem to jeden powinien być masa następny od prądu i dwa od danych. proszę o pomoc .

Kabel który postanowiłem użyć do podłączenia na 100% komunikował się z tabletem pod komputer. a ta wtyczka mini usb co była od klawiatury licho wyglądała Lark Free me 70,1 - klawiatura pod tablet nie działa z powodu ... Lark Free me 70,1 - klawiatura pod tablet nie działa z powodu ... Lark Free me 70,1 - klawiatura pod tablet nie działa z powodu ...

• #2 01 Wrz 2012 13:27
    elektro8000
    Poziom 14  

Czy masz może jakiś problem ze skorzystania z wyszukiwarki forum lub googla?
    Na przyszłość odrobina samodzielności...

niebieski, czarny -> GND
    czerwony -> +5V
    zielony -> DATA +
    biały, miedziany(ten z lewego zdjęcia) -> DATA -

• #3 01 Wrz 2012 14:56
    konrado1991r
    Poziom 2  

elektro8000 takie dane znalazłem . nie znam się na elektryce tak bardzo.dla tego postanowiłem napisać . zaraz sprawdze i jeśli się uda podziękuje :)

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

niestety nadal nie działa :(

• #4 02 Wrz 2012 13:15
    konrado1991r
    Poziom 2  

wiem mniej więcej na czym polegał problem . w jednej wiązce kable są miedziane a w drugim aluminiowe .... więc nie mogło być dobrze .. jak zakupię kabelek z miedzią w środku to wtedy was poproszę o pomoc który z którym podłączyć bo pewnie znając szczęście będą jeszcze inne kolory przewodów :P

• #5 02 Wrz 2012 14:41
    elektro8000
    Poziom 14  

Przewody są miedziane, tylko że izolowane (pokryte specjalną warstwą lakieru).
    Jeśli je ze sobą skręcasz (chyba tak nie robiłeś) to raczej na pewno nie będziesz miał na drugiej części sygnału.
    Należy delikatnie je przelutować i dopiero ze sobą połączyć- zacynować.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME