Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Microsoft Outlook - Outlook - oznacza wiadomość jako przeczytaną na www

01 Wrz 2012 14:04 3669 2
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam malutki problemik.
    Korzystam od dłuższego czasu z Microsoft Outlooka w którym mam dodane 2 adresy mailowe.
    W sumie używam go tylko po to, aby powiadamiał mnie dźwiękiem o przychodzącej wiadomości.
    Do tej pory dodane tam były adresy mailowe z serwera tlen.pl
    Dźwięk mnie powiadamiał (odczytywałam lub nie wiadomość w outlooku), przechodziłam na www i tam odpowiadałam na maila. Jak przechodziłam na www wiadomość była oznaczona jako "nie przeczytana" i tak właśnie chciałam aby było.

Teraz dodałam do outlooka kolejne 2 adresy mailowe z innego serwera i jest problem... wiadomości odebrane w Outlooku (niezależnie od tego czy są przeczytane czy nie) na www są oznaczone jako "przeczytane".

Jest to serwer poczty na gr5.pl
    Mam tam wykupiony hosting i domenę.
    Do przeglądania poczty na www używam "Roundcube" lub "WebMail", bo tylko to jest dostępne na ich serwerze.

Dlaczego tak jest?
    Można to jakoś ustawić?

A może znacie jakiś fajny program (monitor), który jedynie powiadamia dźwiękiem o odebranej na serwerze/serwerach poczcie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam...

Kamisia
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 43  
    kamisia23 napisał:
    Dźwięk mnie powiadamiał (odczytywałam lub nie wiadomość w outlooku), przechodziłam na www i tam odpowiadałam na maila.

Czemu Sobie tak utrudniać? jaki powód odpowiedzi przez www?

Może zacząć używać innego oprogramowania jak np.: Thunderbird?
  • Poziom 10  
    Tak naprawdę tylko po to, żeby:
    1) powiadamiał mnie dźwiękiem,
    2) z outlooka korzystam tylko w domu, więc nie chcę z niego wysyłać czegokolwiek, bo wówczas miałabym wysłane wiadomości tylko w nim bez kopii na www.