Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana napięcia wyjściowego agragatu prądotwórczego z 400V na 230V

01 Wrz 2012 15:22 3003 6
  • Poziom 1  
    Witam! Jako, iż jest to mój pierwszy post...
    Mam następujący problem:
    Posiadam agregat prądotwórczy z trzema wyjściami 230v do których mogę podłączyć urządzenia o mocy każde do 900W. Mam w nim również gniazdo "siły" do którego mogę podłączyć urządzenia o mocy max 900W. Logiczne. Mam jednak potrzebę zasilenia z tego agregatu kompresora o mocy 1500W i napięciu 230v.
    Czy istnieje jakiś sposób "zsumowania" mocy tych trzech gniazd w jedno mocniejsze lub przetworzenia napięcia 380V na "mocniejsze" 230v? Nie znalazłem na razie przetwornicy 380/220 o wymaganej mocy.
    Myślę o czymś co albo przesunie fazy gniazdek 220v albo właśnie o przetwornicy.
  • Poziom 17  
    Nie warto się w to bawić oczywiście istnieją urządzenia (chociarzby różnego rodzaju falowniki, ew. prostownik + falownik 3f dużej mocy) do zmiany napięcia z 400v/ 230 ale nie zwiększysz mocy tego agregatu a jedynie ją zmniejszysz (straty przy przetwarzaniu napięcia) domyślam się że ten agregat to jakiś chińczyk. Koszt samej zabawy z zmianą napięcia z 400/230 będzie większy niż nowy taki chiński agregacik.
  • Poziom 12  
    Ja testowałem z musu chińczyka 3kW na 220V i nawet lodówki nie ruszył tylko silnik buczał i się grzał.Obecnie jestem na etapie zakupu PAB-2 1/230.W twoim przypadku 1,5 kw prąd jakieś 7A pomnóż razy min 3,5-5 nawet X10 dopiero wtedy na pewno ruszy.Jeśli prądnica synchroniczna np.pab 2 to może ruszyć zależy od obciążenia silnika na starcie {pusty/nabity zbiornik }chińczykowi spadnie napięcie do np.100V i nic. Ja na pab 16KW uruchamiałem windę z silnikiem 8KW +sterowanie+oświetlenie i z trudem ale dawał radę mimo iż amperomierze wskazywały kosmos {ponad 50A} a w trakcie jazdy w dół 15/19 A
  • Poziom 17  
    elekstryk napisał:
    Ja testowałem z musu chińczyka 3kW na 220V i nawet lodówki nie ruszy

Chyba bez przesady kolego elekstryk fakt te chińczyki to kompletne dziadostwo uzwojenie nie wiadomo to z czego, cieniutkie przewody i druty nawojowe, ponadto mocno zawyżone moce np taki 7.5kw to ledwo uciągnie silnik 5kw bez obciążenia albo ze znikomym, poza tym niby prąd znamionowy podany przez producenta jest wyższy niż prąd zabezpieczenia nadprądowego po prostu cuda nad cudami, ale właśnie raczej nadają się jako agregaty do celów turystycznych jakaś lodóweczka, telewizorek, ładowarka te sprawy, ew w razie długiej przerwy w dostawie prądu zeby się lodówka nie rozmroziła albo podłączyc komputer jak mamy ważną pracę do dokończenia do celów przemyslowych lub na budowę raczej nie ma co próbować chociarz znam pare osób co z takich 7.5 zasilają jakąś małą betoniare jedno fazową, wiartarkę, młot udarowy jakiegoś diaxa
  • Poziom 12  
    Ja napisałem swoje doświadczenie z chińczykiem {Honda?} :cry:
    był to agregat 7,5Kw 380V /3 kw 230V ,agregatu lodówki nie mogłem dotknąc był gorący po podłączeniu 2-3 godziny pod agregatem {lodówka spłynęła wodą } właściciel chciał podłączyć ręczną frezarkę do drewna i d... {silnik szeregowy bez obciążenia jakieś 1 kw max nawet jak siadło napięcie do 100 V powinien ruszać i po rozpędzeniu powinno być oki -niestety napięcie i obroty spadały moc oczywiście też .Obecnie kupiłem Pab 2 i obciążyłem go silnikiem 1,1 kW od starego chydroforu+piła do drewna 2,2Kw dopiero napięcie siadało ale tylko w momencie startu po wystarowaniu oba silniki pracowały dająć na amperomirzu
    12 A piłą ciąłem drewno i działało.
    Może testowany egzemplarz był kiepy niewiem niewnikam.
  • Poziom 9  
    Moim zdaniem najrozsądniej było by przewinąć stojan na 1faze (najlepiej grubszym drutem) uzyskasz jakies 2,5kW przewinięcie jakies 300pln jak masz dojscia to nawet taniej
  • Poziom 17  
    Przewinięcie około 300-400zł, nowy agregat o podanej przez ciebie mocy (trochę używany) około 400zł. Czy jest sens?