Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk twardy hitachi 500g jaki bezpiecznik?

01 Wrz 2012 16:06 1782 8
  • Poziom 7  
    Witam posiadam w/w dysk w którym po włożeniu do dvd spalił się bezpiecznik. Jak by mógł ktoś mnie sprawdzić czy dobrze odczytuje parametry na znalezionym na internecie pdf w dziale "POWER Startup (max. A) 0.55 (+5V) & 1.3 (+12V)" rozumiem to tak, że przy 5V ma pobór 0,55A natomiast przy 12V ma 1,3A? W związku z tym chce wstawić bezpiecznik 1.5A tylko pytanie czy zwłoczny czy szybki?
    Dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Jest to dysk 3,5" więc używa dwóch napięć 5V oraz 12 V

Jaki bezpiecznik, w jakim urządzeniu ulega przepaleniu ?
  • Poziom 7  
    Oj źle popatrzałem przepraszam jest to dysk 2,5 (dysk przenośny). Bezpiecznik (SMD 0603) od zasilania został uszkodzony, na płycie widać 2 miejsca na bezpiecznik lecz tylko jeden z nich był wlutowany i to on został uszkodzony, drugiego nie było. Potrzebujesz zdjęcie?.
  • Poziom 34  
    Czyli przepalił się bezpiecznik od zasilania USB w odtwarzaczu DVD po podłączeniu dysku zewnętrznego?

Teoretycznie standard USB 2.0 to 500mA. Spalenie bezpiecznika może wskazywać na małą wydajność prądową zasilania USB w odtwarzaczu, lub po prostu błąd montażu.
  • Poziom 7  
    Spalił się ale na dysku twardym 2,5 bezpiecznik ponieważ mam dysk z demobilu i do tego adapter do dysku i z taką pomocą mam dysk przenośny. I bezpiecznik od elektroniki z dysku twardego.
    Dysk twardy hitachi 500g jaki bezpiecznik?
    zdjęcie dysku. F1 - nie było bezpiecznika F2 - zworka
    Czyli skoro teoretycznie ma 0.5A USB to taki wsadzę. Pytanie tylko czy zwłoczny czy szybki.

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Po pierwsze, dysk jest zasilany tylko 5 voltami, po drugie, pobór prądu jest podany na pokrywie dysku.
    Pytanie ważniejsze - dlaczego się przepalił?
  • Poziom 7  
    Wszystko przed oczami ale ze mnie debil. Pytanie czy zwłoczny czy szybki?. Dlatego że mój mały Dzieciaczek coś napsocił przy wtyczce USB a następnie podłączył pod DVD i uwalone zostało gniazdo USB jak i bezpiecznik od dysku.
  • Poziom 43  
    Jak do dysku twardego to szybki bezpiecznik.
  • Poziom 7  
    W sumie racja zwłoczny dajemy jak na początku jest pobierany duży prąd. A szybki jak chcemy od razu odciąć zasilanie. W takim razie dziękuje za nakierowanie choć było przed oczami. Pozdrawiam