Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aristo Smart 360 - Uciekający kursor

01 Wrz 2012 17:05 1464 3
  • Poziom 7  
    Po naprawie serwisowej: gniazda PJ510 i usterki na płycie głównej i reinstalacji systemu (xp) kursor myszy ucieka w lewo. Najpierw pojawiało się to tylko przy pisaniu, później już praktycznie przy wszystkim (oglądane filmy na youtubie same się "cofały" , oglądane zdjęcia same się przełączały, gdy próbowałam otworzyć np. jakiś folder po prawej stronie to i tak otwierał się ten po lewej, po uruchomieniu jakiegokolwiek programu po kolei zaznaczały się różne funkcje (oczywiście od prawej do lewej) , przez pasek startu nic nie dało się uruchomić, bo gdy np. najechałam na programy to pasek, który powinien normalnie pojawić się obok, znikał dosłownie po ułamku sekundy. Wirus raczej to nie jest, bo komp był skanowany a poza tym dzisiaj ponowna reinstalacja systemu i znowu to samo, chociaż tak jak wtedy na razie tylko ucieka kursor przy pisaniu. Najpierw myślałam, że może to jakaś usterka spowodowana przez myszkę (o ile to możliwe) ale podłączałam (2 różne) pod wszystkie porty usb i nie było żadnej różnicy, przy używaniu touchpadu ten sam problem tylko z tą różnicą, że po prostu przy uderzaniu w niego nie reagował na klikanie (ale lewy przycisk działał już normalnie). Poza tym wszystko działa poprawnie. Więc moje pytanie brzmi czym to może być spowodowane (czy jest możliwość, że coś nie tak jest w BIOSie?) no i przede wszystkim jak to naprawić? A no i wcześniej przed reinsalacją systemu (tą pierwszą) wszystko było ok, tak mi się wydaje po prostu nie zauważyłam nic niepokojącego. Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.
  • Poziom 27  
    Panel Sterowania -> (Drukarki i inny sprzęt) -> Mysz -> Opcje wskaźnika -> Wybierz szybkość wskaźnika
  • Poziom 7  
    Nie to raczej nie to już wcześniej próbowałam grzebać w ustawieniach ale to nic nie dało. Wydaje mi sie, że problem może tkwić w uszkodzonej klawiaturze bo "objawy"są dokładnie takie same jak by była cały czas wciśnięta lewa strzałka (to by wiele wyjaśniało) a tym bardziej, że jak pisałam wcześniej laptop był w naprawie, 5 tyg w bodajże 3 serwisach więc może coś tam wytrząsło i nie łączy albo uszkodzona taśma. Trzeba bedzię rozkręcić, poprzecierać może coś pomoże a jak nie to szukam dalej.

Dodano po 16 [minuty]:

To napewno lewa strzałka , ściągnęłam program, który pokazuje jaki klawisz jest aktualnie wciskany i pokazało właśnie lewą strzałkę.
  • Poziom 2  
    W panel sterowania, poszukaj:
    Zmień sposób wyświetlania lub szybkość wskaźnika mszy
    -opcje wskaźnika
    odhacz ptaszek ,,ukryj wskaźnik podczas pisania,,
    Przynajmniej w notatniku czy wordzie broblem powinien zniknąć :)
    Kursur powinien być niewidoczny do czasu aż nie ruszycie myszką cz touchpadem.