Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Asha 203 nie daje się synchronizować

tellet 01 Wrz 2012 17:31 2565 2
  • #1 01 Wrz 2012 17:31
    tellet
    Poziom 10  

Witajcie, mam problem, gdyż chciałem przenieść kontakty z SE C702 na nową nokię Asha 203 i nawet w połowie mi się to udało, bo z SE wrzuciłem kontakty na jakiś server SyncML: http://syncml.mobiledit.com/ problem w tym, że jak chcę je pobrać z tegoż serwera to w nokii (Menu>Ustawienia>Synch. i kop. zap.>Synchr. z serw.>Ustawienia synchron.) wyświetla mi się "W sprawie ustawień synchr. zgłoś się do usługodawcy".
    W technicznym t-mobile powiedzieli że są tylko od tego, jak telefon byłby uszkodzony i przekierowali na *4300. Na *4300 powiedzieli że są tylko od tego, jak by mi się internet nie łączył to by powiedzieli jak to zrobić. Dlatego pytam się Was, może wiecie czemu ten telefon nie chce nawet wejść w ustawienia synchronizacji?

0 2
  • #2 02 Wrz 2012 11:48
    arem
    Poziom 39  

Samsung to nie to samo co Nokia. Mało prawdopodobne żeby można było przenieść kontakty w taki sposób. Najprościej to skopiować/przenieść kontakty z telefonu na kartę SIM - w Twoim przypadku z C702 - wsadzić kartę do drugiego telefonu i przenieść/skopiować do pamięci drugiego - Nokia 203. Jeśli masz ich baaardzo dużo , to masz zabawę w zaznaczanie grupy kontaktów , przenoszenie na kartę SIM i przenoszenie do pamięci drugiego telefonu.
    Karta w zależności od operatora pomieści 250 lub 500 kontaktów.

0
  • #3 02 Wrz 2012 12:48
    tellet
    Poziom 10  

Rozwiązałem problem :D
    SE to Sony Ericsson :D
    Ale przejdźmy do rzeczy:
    1.Ściągamy http://sourceforge.net/projects/mobilebackup/ i instalujemy je na SE
    2. Odpalamy program i wykonujemy kopię zapasową, utworzy nam plik Backup(data).txt zmieniamy jego nazwę na Backup.txt
    3. Kopiujemy Backup.txt na np. pulpit
    4. Wrzucamy plik MobileBackup i plik Backup.txt na nokię w ten sposób
    root/Mobilebackup.jar
    root/Backup/Backup.txt
    5. Idziemy do Aplikacje>Gry i Aplikacje>karta SD>Mobilebackup.jar
    6.Zaznaczamy Restore Backup i klikamy tak, aż dojdzie do końca przywracania.
    Dla mnie to pomogło :D

0