Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrotik v3.20 - kolejkowanie dla klientow PPPoE

rapper3d 01 Sep 2012 21:11 1386 2
    rapper3d
    Level 20  
    Witam

Jest sieć w której mam potrzebę ustawienia priorytetów dla konkretnych pakietów.
    Mam regułki w mangle markujace pakiety po protokołach tylko nie moge ustawic kolejek dla klientow podlaczonych z mt przez pppoe. Widze ze mozna to zrobic bardzo latwo jesli klienci maja adresy przydzielane w inny sposob np przez dhcp (autoryzacja po stacji roboczej).

Kiedy lacze nie jest obciazone pobieraniem, ping w swiat z komputera klienckiego mam okolo 20 ms ale juz po obciazeniu pobieraniem ping skacze na okolo 100ms co jest dla mnie niedopuszczalne dlatego chcialbym ustawic najwiekszy priorytet dla ICMP. dodatkowo kolejki nie tna przepustowosci tylko wszystko leci pelna szerokoscia lacza.
  • Helpful post
    piterus99
    Level 43  
    Najpierw spróbuj upgrade, chociaż do 3.30 - 3.20 to już bardzo stara wersja a 3.30 jest poczciwe i sprawdzone;) Chociaż sam raczej używam 5.17 tam gdzie jest PPPoE.

Potem ponadawaj adresy statyczne klientom w secretsie i po tym ich markuj - chociaż nie wiem czy dobrze Cię rozumiem. Najlepiej wrzuć export z całego /queue.
    rapper3d
    Level 20  
    mozna powiedziec ze alarm odwolany :) mialem zle ustawiony w SQ interfejs na ktorym dziala pppoe server. Juz dziala tak jak ma byc bez ustawiania statycznych IP dla uzytkownika. Nawet obcinanie przepustowosci zadzialalo tak czy inaczej dziekuje za podpowiedz :)