Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Claas Jaguar - alternatywny czujnik zamiast oryginału

lukasz2014 01 Sep 2012 21:22 2340 6
    lukasz2014
    Level 9  
    Witam
    Mam problem z czujnikiem w sieczkarni Claas Jaguar mianowicie źle mi działa licznik prędkości tzn. pokazuje np. ze jade 5km/h i za chwile nie przyspieszając 1km/h za chwilę 16km/h co za tym idzie źle przelicza powierzchnię pola skoszonego. Wiem gdzie jest czujnik sprawdzałem go i nic na nim nie widać, jest to czarny mały prostokącik i magnes obracający się na półosi gdy magnes trafia na czujnik zamyka się obwód. Czy można zastosować jakiś inny czujnik o podobnym działaniu bo na taki czujnik trzeba czekać ok 2-3 tyg i cena jest trochę kosmiczna. Dodam że czujnik jest na dwa przewody. Proszę o pomoc
    ZAZ-y
    Level 16  
    Witam.
    Najprawdopodobniej jest to kontaktron (bo pewnie nie hallotron). On musi być bardzo dokładnie ustawiony, nie może być zbyt daleko od magnesu, sprawdź to. Jeśli posiadasz jakąś wiedzę elektryczną, to sprawdź omomierzem, czy jak magnes jest pod czujnikiem, to na wyprowadzeniach czujnika jest zwarcie, pewny kontakt (ewentualna regulacja wchodzi w grę?). Rozejrzyj się za kontaktronem (rurka kontaktronowa), może jakiś uda się dobrać i zastosować zamiast tego czujnika?
    Powodzenia
    lukasz2014
    Level 9  
    Hej
    Dzięki za odpowiedź dodam że nie ma tam żadnej regulacji jest to prostokącik o wymiarach ok 2x2cm i zalany jest żywicą więc nie ma możliwości regulacji jedyna regulacja to ustawienie odległości magnesu od czujnika. Czy ta odległość jest aż tak ważna?? bo mam ustawiony magnes od czujnika na odległość ok 5mm.
    lukasz2014
    Level 9  
    Sprawdzałem ten czujnik miernikiem jak przybliżam do niego magnes to obwód się zamyka wiec czujnik jest dobry. Myślałem żeby może zmienić te magnesy na jakieś większe przy owijarkach do bel są montowane magnesy i są sporo większe od tych oryginalnych może lepiej by działały co o tym myślicie?? Przerwa jest ok 3-4mm.
    ZAZ-y
    Level 16  
    To sprawdź jeszcze cały tor sygnału z tego czujnika (przewody, złącza), może coś luźno jest, traci połączenie, może drgania spowodowały jakiś "niekontakt", zimne luty, pęknięcie przewodu?