Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon proel pa-456 jak podłączyć

02 Wrz 2012 10:22 11196 20
  • Poziom 8  
    Witam Problem dotyczy domofonu !!!
    Mam problem z podłączeniem domofonu mam lf-1 a chcę założyć proela pa-456 jak narazie udało mi się podłączyć rygiel drzwi no i słychać mnie na dole jak mówię natomiast nie mogę dojść do tego żebym mógł słyszeć odgłosy z dołu i nie mam wywołania :cry: dodam jeszcze do tego że jestem laikiem bardzo prosze o pomoc
    P.S. instalacja 6-cio przewodowa
  • Pomocny dla użytkowników
    Zamień przewód słuchawkowy z przewodem wywołania. Być może masz je odwrotnie.
  • Poziom 8  
    Niestety jest bez zmian

Dodano po 36 [minuty]:

DołączaDomofon proel pa-456 jak podłączyć Domofon proel pa-456 jak podłączyć m zdjęcia
  • Poziom 8  
    Tak mam
    1-pusty
    2-pusty
    3-czerwony
    4-niebieski
    5-pusty
    6-trzy białe
    i zielony bezpośrednio do płytki

Dodano po 14 [minuty]:

a podłączyłem tak
    ZL3-niebieski
    ZL4-czerwony
    ZL5-pusty
    ZL6-zielony
    ZL2-trzy białe
    ZL1-razem z ZL3
    działa otwieranie bramy i słychać mnie na dole
  • Specjalista Domofony
    Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś. Złącza 1 i 2 musiały mieć jakieś podłączenia, więc Twój opis jest na 100% błędny. Chodziło mi o to, że stara słuchawka (LF1)
    ma 6 śrub łączeniowych-licząc od góry 1, 2,..,6. Jak był do tych śrub podłączony kabel przychodzący z klatki schodowej?

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 8  
    tak było podłączoneDomofon proel pa-456 jak podłączyć
  • Specjalista Domofony
    Trochę się sytuacja rozjaśniła, ale nie do końca - w starym unifonie masz płytkę generatora odpowiedzialną za wywołanie (dzwonek). Ze zdjęcia nie widać jak jest podłączone zasilanie do niej (2 przewody -/+ w górnej części) więc mogę podać podłączenie unifonu, ale bez zasilania tej płytki. W starym unifonie masz też kondensator (zielony element podłączony do zacisków 2 i 6). Musisz go przełożyć do nowego unifonu.
    Podłączenie unifonu Proel:
    ZL1 - 3 x białe i "+" kondensatora
    ZL2- zwora (kabelkiem) do ZL6
    ZL3- "-" kondensatora
    ZL4-czerwony
    ZL5- tu jest problem z płytką, ale może spróbuj podłączyć tylko przewód zielony i zobaczysz, czy będzie wywołanie
    ZL6-niebieski

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl
  • Poziom 8  
    podłączyłem jak mówiłeś i nic wogóle CISZA
    Szkoda, że od razu nie napisałeś iż miałeś unifon z płytką generatora wywołania. Jeżeli faktycznie w twoim bloku jest tak u każdego lokatora, to ten nowy unifon nie mógł zadzwonić. Prawdopodobnie na żyle wywołania pojawia się tylko napięcie stałe. Dlatego jest w tym starym unifonie ten generator. Musisz go przełożyć albo zastosować jakiś gotowy buzzer.
    Co do kondensatora, to też wymaga przełożenia, bo widocznie otwieranie masz po linii słuchawek a nie jak najczęściej po linii mikrofonów.
    Zakładam oczywiście, że nie wymieniono "centralki" domofonowej na klatce.

Ps. Czasem warto zajrzeć do sąsiada i podejrzeć jak jest u niego.
  • Poziom 8  
    w takim razie prosze powiedzieć jak mam to zrobić co do czego
    Czy w tym starym unifonie (Laskomex LF-1) numeracja jest tak jak podałeś? Chodzi o faktyczne oznaczenia na spodzie obudowy, tuż obok śrubek.
    Z moich notatek wynika, że:
    1 - wywołanie
    2 - słuchawka
    3 - mikrofon
    4 - masa
    5 - zamek
    6 - zamek
    To numeracja obok wspomnianych śrubek.
  • Poziom 8  
    Dokladnie tak jest tylko jak teraz to podlaczyc do pa-456
  • Poziom 8  
    A moze wymienie ten unifon na urmet 1131
    Trzeba podłączyć analogicznie. Jedyna uwaga to taka, że w tym starym (który jest ścisłym odpowiednikiem tego nowego) miałeś widocznie niezbędne dodatki (kondensator i generator), których najczęściej typowo się nie montuje. Skoro u ciebie nikt nie zmieniał systemu (centralki, kasety), to musisz się z nowym dostosować do starych warunków.
  • Poziom 8  
    Witam
    Wymieniłem unifona na urmet 1131
  • Poziom 8  
    Witam
    Zrobiłem tak jak radził mi zybex podłączyłem kondensator i już słyszę głosy z dołu zastał tylko generator jak mam go podłączyć dzięki za pomoc
    Wyjście generatora podłącz do zacisku CA. Zasilanie generatora daj na przewód wywołania. Masę generatora (czyli minus) daj na masę unifonu.
  • Poziom 8  
    Tak właśnie zrobiłem niby działa tylko słychać w słuchawce jakieś sprzężenie no i bardzo cicho dzwonek wywołania
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Najlepiej sprawdź sam generator na stole. Podłącz zasilanie rzędu 5-12V i wkładkę słuchawkową. Powinieneś słyszeć głośny modulowany sygnał wywołania.
    Płytka ma trzy przewody. Plus zasilania, minus zasilania (masa) i wyjście na słuchawkę. Co jest czym łatwo ustalić.
  • Poziom 8  
    Wielkie dzięki za pomoc