Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki CREATIVE T3100 - nie działa prawy głośnik

wooojtekk 02 Sep 2012 11:23 4455 2
    wooojtekk
    Level 9  
    Witam! Ostatnio nabyłem głośniki CREATIVE INSPIRE T3100. Głośniki są używane. Problem tkwi w prawym głośniku: głośnik nie działa a jak już działa to bardzo cicho. Próbowałem naprawiać, sprawdzałem czy nie jest gdzieś kabel oderwany lub czy nie robi gdzieś zwarcia. Lewy głośnik i subwoofer działają prawidłowo. Gdy podgłosze za dużo to wszystkie głośniki się zacinają. Nie działają. Co pare sekund słychać tylko takie "pyknięcie". Dopiero jak przycisze to działają. Czy da się to naprawić? Proszę o pomoc. :cry:
    art_56
    Level 11  
    Witam kolegów,podepnę się pod temat zestawu Creative Inspire T3100. Trochę walczyłem z tymi głośniczkami,które miały taki sam objaw jak opisuje kolega "wooojtekk", w końcu moja uporczywość zwyciężyła i okazało się że przyczyną niedomagania w/w zestawu był kabel 9 żyłowy w ekranie,który jest b.kiepskiej jakości, łączy on głośnik sterujący z subwoferem. Izolacja na żyłach tego kabla potrafi pękać w nieprzewidzianych miejscach i zwiera do ekranu sygnał dając powyższe efekty,dopiero wymiana całego kabla usunęła uszkodzenie i głośniki grają jak nowe.