Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PC 5580B425 - Nie grzeje i długo wylewa wodę

02 Wrz 2012 11:39 1443 3
  • Poziom 19  
    Witam! Postanowiłem założyć temat, bo albo się za bardzo zagłębiłem, albo mam za dużo usterek naraz.
    Pralka ta nie sygnalizuje żadnego błędu, nie grzeje a przy odpompowywaniu po ok. 10 sek. włącza " aqua spray" a potem po ok. 25 sek. zaczyna wylewać wodę. Grzałka na 100% sprawna. Zauważyłem, że jakby za mało wody nabierała. Presostat sprawdziłem tylko dmuchając w wężyk, który wcześniej wyczyściłem. Wiem, że powinienem zmierzyć styki na presostacie, ale co z tym wylewaniem wody i dlaczego nie wyświetla błędu? Pralka jest kolegi, który twierdzi, że ma ją już 7 lat. Co powinienem sprawdzić, a co przeoczyłem? Z góry dzięki za porady.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    W "szukajce" wpisz "zawór przesterowania" i stanie się jasność.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Dzięki! Po krótkiej analizie, co zrobiłem , a czego nie, wiem że powinienem go sprawdzić. Pośpiech mnie zgubił. Jeszcze raz dzięki i wszystkiego dobrego.
  • Poziom 19  
    Witam jeszcze raz wszystkich. Przeczyściłem wszystko co mogłem, chodzi o węże, a na wszelki wypadek tzn. żeby być pewnym, wymieniłem grzałkę, a dlaczego? No bo jak dobrze pomierzyłem i pod odpowiednią lupą przyjrzałem się płytce, to znalazłem przerwę ( upaloną ścieżkę) w obwodzie przekaźnika załączającego grzałkę. I tu poległem. Odczytałem następujący symbol na wypalonym częściowo elemencie sterującym cewką tego przekaźnika, A1 , w drugiej linijce od góry "s" a pod tą literą jakby grot od strzałki ( taki symbol )-kierunek? Następnie bokiem jest napisane 3N. W kodach smd nic nie mogę znależć ,a i w Częstochowie w dwóch sklepach rozkładają ręce. Wiem, że w PA jest chyba 3Fp 2G = BC 857B. Proszę o podpowiedzi za co z góry dziękuje.

Niestety ,skończyło się na wymianie pralki.Powód - sterownik do wymiany. Dziękuję za zainteresowanie.