Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Creative Fatal1ty Gaming HS-800 nie dziala mikrofon jak polaczyc kabel

Andrzej Gdz 02 Wrz 2012 13:12 9399 10
  • #1 02 Wrz 2012 13:12
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Witam !

Syn posiada sluchawki Creative Fatal1ty Gaming HS-800, ostatnio mnie "truje" ze nie dziala mikrofon.
    No fakt rejestratorem dzwieku nie idzie nic nagrac.
    Po rozebraniu tego ustrojstwa gdzie sie reguluje glosnosc oraz wylacza mik, chyba wyrwalem jakies kabelki.
    Tak mysle obciąć przewod ( ten po prawej stronie fotki ) gdzie znajduja sie wtyczki mini jack glosnika i mikrofonu i na nowo polutowac do plytki z regulatorem glosnisc dzwieku
    Niestety nie wiem jaki przewod gdzie lutowac ?
    Zalaczam fotke moze bedzie latwiej doradzic. Słuchawki Creative Fatal1ty Gaming HS-800 nie dziala mikrofon jak polaczyc kabel

0 10
  • #2 02 Wrz 2012 14:49
    mandrake13
    Poziom 27  

Podaj jeszcze zdjęcie od drugiej strony płytki, to pomyślimy.

0
  • #3 02 Wrz 2012 19:08
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

mandrake13 napisał:

Czy to jest bardzo pilnie ta fotka drugiej strony płytki ?
    Akurat nie mam dostepu ani do sluchawek ani do aparatu.

0
  • #4 02 Wrz 2012 19:43
    mandrake13
    Poziom 27  

Andrzej Gdz napisał:
    CZy pilne trudno powiedzieć, ale z tego zdjęcia co jest trudno jest ustalić do czego prowadzą poszczególne ścieżki

0
  • #5 02 Wrz 2012 19:43
    RoStER
    Poziom 30  

Andrzej Gdz napisał:
    mandrake13 napisał:

Akurat nie mam dostepu ani do sluchawek ani do aparatu.

A jak wyobrażasz sobie pomoc nie widząc oznaczeń na płytce?.

0
  • #6 02 Wrz 2012 20:08
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

mandrake13 napisał:
    Andrzej Gdz napisał:
    CZy pilne trudno powiedzieć, ale z tego zdjęcia co jest trudno jest ustalić do czego prowadzą poszczególne ścieżki
    Słuchawki Creative Fatal1ty Gaming HS-800 nie dziala mikrofon jak polaczyc kabel Słuchawki Creative Fatal1ty Gaming HS-800 nie dziala mikrofon jak polaczyc kabel

0
  • #7 02 Wrz 2012 20:32
    mandrake13
    Poziom 27  

O widzisz, to rzuca trochę więcej światła na sprawę.
    Słuchawki Creative Fatal1ty Gaming HS-800 nie dziala mikrofon jak polaczyc kabel
    Teraz połącz przewody zgodnie z oznaczeniami. Jeśli ktoś z Kolegów znajdzie błąd, proszę o poprawienie mnie.

0
  • #8 02 Wrz 2012 20:46
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

mandrake13 napisał:
    O widzisz, to rzuca trochę więcej światła na sprawę.
    Teraz połącz przewody zgodnie z oznaczeniami. Jeśli ktoś z Kolegów znajdzie błąd, proszę o poprawienie mnie.

Oznaczenie "G" maja dwa przewody ?
    Czy to znaczy ze te 2 przewody powinny byc splecione i tworzyc 1 przewod , ktory potem tak skrecony lutowac do płytki do oznaczenia G ?

0
  • #9 02 Wrz 2012 20:53
    mandrake13
    Poziom 27  

Z tego co mi się wydaje tu mają być przylutowane 2 przewody. Ale musisz to zobaczyć metodą prób i błędów.

0
  • #10 02 Wrz 2012 21:00
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

mandrake13 napisał:
    Z tego co mi się wydaje tu mają być przylutowane 2 przewody. Ale musisz to zobaczyć metodą prób i błędów.

Poczekam moze ktos znający sie potwierdzi prawidlowosc oznaczen i jutro bede probował lutować.
    EDIT EDIT
    Tak jak pisalem od strony wtyczek mini jack sluchawek i mikro wychodza z kabla cztery przewody , zielony, czerwony ,niebieski oraz masa skrecona z bialym.
    Teraz tylko gdzie te cztery przewody lutowac na plytce ? Słuchawki Creative Fatal1ty Gaming HS-800 nie dziala mikrofon jak polaczyc kabel
    Kolega ktory mi podpowiada jak przylotowac ja nie wiem ale ja widze tez na plytce oznaczenie R a do niego jaki kabelek lutowac bo kolega nie proponuje zadnego ?

Jeszcze jedno od strony sluchawek do plytki z tym potencjometrem tez sa przylutowane przewody
    I tak :
    L - kolor niebieski
    R - kolor czerwony
    M- - kolor masa ten oplot
    M+ - kolor biały
    G - kolor Zielony
    Nie znam sie ale moze przypisane kolory i oznaczenia literowe jakie sa po stronie sluchawek maja byc identyczne po stronie przewodu z wtyczkami mini jack ?

Normalnie jestem za glupi o co tu chodzi;
    Mianowicie polutowalem przewody tak;

L kolor niebieski
    R kolor czerwony
    G kolor zielony
    M- oplot czyli chyba masa
    M+ zostal wolny ( po sciezce widze ze M+ idzie do tego przelacznika co sie wlacz i wyl mikrofon.
    Zostal też wolny nie polutowny przewod koloru BIAŁEGO.
    Ale to nic;
    Jak podlacze tak polutowane sluchawki do laptopa to Rejestrator dzwieku normalnie nagrywa i odtwarza dzwiek.
    Tak samo jak wlacze Skype i sprawadzam ustawienia audio to wykrywa wychyla sie wskaznik mikrofonu.
    Ale jak juz pojde do kompa stacjonarnego i z tylu panelu podlaczam wtyk mik i wtyk sluchawki , wszystko ok Pcet wykrywa ze to wtyk mikrofonu i wtyk sluchawek no potwierdzam klikajac ok ,ale jak robie analogicznie jak na laptopie nie nagrywa sie zaden dzwiek czy w rejestratorze czy na skype ?

Dziwne jest ze jak podlacze inny sam tylko mikrofon do tego samego gniazda w PC to wszystko działa ?

O co tu chodzi bo ja juz "jestem za glupi" ?

EDIT EDIT EDIT

Wiem ze to jest problem chyba z kategorii cudów bo jak to logicznie wytlumaczyc nie wiem.
    Podejrzewam ze nie dostane juz zadnej odpwiedzi ale chetnie bym kogos zaprosil aby naocznie sprawdził na wlasne oczy.
    Zawsze mialem i mam szacun do tego Forum bo zawsze rozwiazanie sie znalazło w kazdym temacie.
    No cóż ja juz nic nie wymyslę , nie mam tez mozliwosci pozyczyc takich samych sluchawek aby sprawdzic dzialanie na PC.
    Nie pozostaje chyba nic innego jak chyba kupic nowe.

0
  • #11 02 Sty 2014 15:21
    Pitruz
    Poziom 7  

Odkopuje bo odkopuje ale moze komus sie to przyda. Otoz udalo mi sie naprawic te sluchawki po rozerwaniu kabla.

Bialy ze zlotym rozwijasz i masz dwa kable - normalnie lutujesz kolor do koloru i wszystko dziala. ( rozejrzyj sie po sciezkach ). W razie problemow pisac na gg 9510159

!! przed samym lutowaniem opalic kabel(sa lakierowane)!!

1
  Szukaj w 5mln produktów