Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program do ograniczenia czasu dziecku spędzonego przy kompie.

02 Wrz 2012 13:20 10236 27
  • Poziom 8  
    Witam. Nadszedł wrzesień od poniedziałku zaczyna się szkoła.
    Potrzebny mi program blokowany hasłem, dzięki któremu będzie możliwe ograniczenie czasu mojemu młodszemu bratu przy kompie w tygodniu.
  • Poziom 8  
    Kaprys heh nie.
    Problem jest taki ze on ma swój własny komputer i nie widzi poza nim kompletnie innych rzeczy. Nadszedł rok szkolny i niestety dochodzi mu nauka do obowiązków, a mając swobodny dostęp do komputera nauka będzie kulała. Niestety zarówna ja jak i rodzice pracujemy w takich godzinach że nie mamy nad tym kontroli. W zeszłym roku szkolnym był ten sam problem przez co stracił całkowicie możliwość korzystania z komputera.

I nie nie jest to działanie złośliwe.... rodzice o tym wiedzą.
  • Poziom 11  
    To teraz pytanie w jakim On jest wieku i na ile świadomym użytkownikiem komputera.
    "Walka" z uzdolnionym 16latkiem to mission impossible

do odpalenia komputera (z dostępem fizycznym) wystarczy dowolny LiveCD linuxa z gazety za 15 pln (lub internetu za free)

Ja bym próbował wycinać komputer na routerze, bez sieci komputery są mniej fajne, i pasjans po godzinie lub dwóch się nudzi.
  • Poziom 39  
    micro-jr napisał:
    Ja bym próbował wycinać komputer na routerze, bez sieci komputery są mniej fajne, i pasjans po godzinie lub dwóch się nudzi.

Niby tak ale dostęp trzeba zablokować całkowicie - przynajmiej tak chce autor tematu.

Właśnie przydało by się coś więcej wiedzieć na temat zdolności informatycznych dziecka i ile ma lat to trochę ułatwi sprawę.
    Najłatwiej to założyć porządne hasło (pamiętać też o haśle dla administratora jeżeli to windows xp)
    Zmienić w biosie botowanie żeby rozruch z napędu i usb nie był na pierwszym miejscu + dać hasło do biosu.
    Z tej racji że to laptop to dziecku nie będzie łatwo wyjąć bateri od biosu - tym bardziej jak jest na gwarancji.

Dodano po 2 [minuty]:

micro-jr napisał:
    dowolny LiveCD linuxa

uwierz mi dziecko nie będzie miało frajdy z użytkowania linuxa chyba że tylko po to żeby spisać prace domową
  • Poziom 8  
    Ma 12 lat i jego "świadomość" ogranicza się do gier i youtuba.
    Jak by mi zależało na całkowitym odcięciu mu dostępu do komputera to ni było by żadnego problemu. Komputer pewnego dnie by po prostu zniknął.
    Nie chcę mu go zabrać całkowicie tylko ograniczyć dostęp do niego by nie spędzał przy nim całego dnia.
  • Poziom 39  
    To wydaje mi się że na początek wystarczy to co pisałam wcześniej czyli hasło, ustawienie odpowiednio botowania w biosie + zabezpieczenie biosu.
    Jak nie pomoże będziemy kombinować dalej. O której komputer był włączany można odczytać w dzienniku zdarzeń.

Dodano po 3 [minuty]:

Diakon166 napisał:
    Ma 12 lat i jego "świadomość" ogranicza się do gier i youtuba.

Czasami się tylko tak wydaje a dzieco potrafi więcej.

A właśnie tylko z tym hasłem do windowsa to jednak zły pomysł bo dziecko będzie mogło zmienić hasło. Chyba że posiadasz wersję windowsa powyżej home premium to tam jest edytor zasad grupy i tym się można pobawić w blokowanie różnych opcji na komputerze.
  • Poziom 8  
    Problem w tym rozwiązaniu jest taki że nie można dać mu hasła. A w domu często bywa tak że nikogo poza nim nie ma więc jest to równo znaczne z odcięciem mu dostępu. Dlatego potrzeba mi programu który ograniczy mu dostęp dajmy na to do 4h dziennie.
  • Poziom 8  
    Wydaje się całkiem spoko. Zapewne przetestuje. Jak znajdziecie jeszcze jakiś ciekawy programik to będę wdzięczny.
  • Poziom 39  
    Jeżeli chodzi o blokowanie stron to niestety tu ten program jest bardzo prosty do ominięcia - wiem bo sama niedawno do szkoły chodziłam i tego programu do blokowania tam używali. Przez proxy wszystkie strony przepuszcza.
    Ale jeżeli chodzi o zablokowanie internetu to pewnie będzie ok.
  • Poziom 43  
    Diakon166 napisał:
    Jak znajdziecie jeszcze jakiś ciekawy programik to będę wdzięczny.

Ja zaś byłbym wdzięczny gdybyś stosował się do zapisów pkt 3.1.16 Regulaminu albowiem informacje o tym co, gdzie i czym - z tytułową kwestią związane - na forum się znajdują.
  • Poziom 8  
    Tematy które istnieją już na forum nie przyniosły mi odpowiedzi na moje pytanie. Dlatego właśnie założyłem nowy temat.
  • Poziom 40  
    Ja bym się skłaniał w kierunku routera z kontrola rodzicielską.
    Nie obejdzie tego w sposób niezauważony, wystarczy wtedy odpowiednio "nagrodzić" hard reset.
    Hasła znasz tylko ty, jeśli hasło do rutera jest inne, ktoś maczał palce.
    Komp to lipny pomysł - za chwile się okaże, że ma pod łóżkiem pożyczonego laptopa od kogoś, albo drugi dysk i tak dalej. Rzuci problem na forum klasowym, powołają konsylium i coś wymyśla szczyle ;)
  • Poziom 40  
    kortyleski napisał:
    A za moich czasów taki program nazywał się pasek i wisiał na boku szafy... 100% skuteczny

:) :) Niestety zaczynając od win 98 nie jest kompatybilny :)

Popieram Tommy82 by ograniczyć czas dostępu do internetu poprzez router (nawet najprostsze routery to mają) - najbardziej uciążliwy do ominięcia.
    Sam ograniczam w ten sposób dostęp w odpowiednich godzinach.

A co do jakichkolwiek zabezpieczeń po to są żeby je łamać. Nie da się w 100% zabezpieczyć ale utrudnić jak najbardziej. (np Zamiast laptopa można przynieść ruter od kolegi. itp) ale to też rozwija myślenie w dziecku jak poradzić sobie z takim problemem co jest z kolei jest pozytywne :)
  • Poziom 39  
    marek003 napisał:
    Nie da się w 100% zabezpieczyć ale utrudnić jak najbardziej.

To niestety prawda i dzieci pod względem łamania, omijania zabezpieczeń są coraz sprytniejsze. Kombinują na wszystkie sposoby.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 40  
    Zależy od rutera i stosownych opcji i możliwości ich rozszerzenia, można zrobić rożne rzeczy podaj jaki masz ruter a ktoś kto miał z tym modelem do czynienia pewnie się znajdzie.

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Czy mnie się wydaje, czy autor napisał wyraźnie, że interesuje go ograniczenie dostępu do komputera a nie do internetu?
    Pasek to ostateczna forma perswazji i jakoś nie pasuje do odpowiedzi na forum elektrody a prędzej pudelka.
    Jeśli sama kontrola rodzicielska dodana od Visty w górę nie wystarczy, wtedy postanowi co robić dalej.
    Niech sam powie, czy blokada rutera go zadowala, ale sądzac z wcześniejszych postów nie koniecznie, więc nie widze sensu mnożenia postów z tym związanych.
  • Poziom 8  
    Blokada internetu nie problem, ale nie o to mi chodzi. Co do omijania zabezpieczeń przez brata to nie ma takiej opcji jest za mało sprytny.

Samo blokowanie internetu nic nie da istnieją jeszcze stacjonarne gry....
  • Poziom 40  
    Wmontuj w zasilacz programator czasowy ;)

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wasilkowski napisał:

Powtórzę się.

Zakładasz konto administracyjne, ustawiasz z niego kontrole dla konta z ograniczonym dostępem i w teorii problem rozwiązany.

Tommy82 napisał:
    Wmontuj w zasilacz programator czasowy ;)

Od razu czasówke na światlo żeby nie siedział po nocach. I czasówke na gniazdka, a co sie będziemy szczypać.
  • Poziom 8  
    Może od razu zamknę go w kotłowni.....
  • Poziom 9  
    Najłatwiej jest użyć programu do ograniczania czasu jaki dziecko spędza przed komputerem. Mogę polecić WTC Link