Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mam problem z naprawą TV Sharp DV25081S.

24 Sty 2005 13:12 1647 11
  • Poziom 10  
    Mam problem z naprawą TV Sharp DV25081S.
    Uszkodzenie wygląda następująco Dioda Stn-By mruga słychać ze transformator wysokiego zaczyna „cykać”, lecz nie włącza się. Sprawdziłem wszystkie diody i tranzystory w układach Stn-By i wysokiego nap i nie znalazłem żadnych uszkodzeń.
    Po wylutowaniu bazy tranzystora Q601 (D1546) dioda Stn-By przestaje mrugać (świeci normalnie).
    Czy ktoś wie jak można tą usterkę usunąć ???????????

• Pomocny post
    Poziom 32  
    Witam!
    To może być trafopowielacz, jeśli pozostałe elementy układu odchyl. poz. są sprawne.
    Cześć!
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Sprawdż czy masz zasilanie ramki ,opory bezpiecznikowe.Chyba R501?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam.
    W Sharpach uszkodzenia trafopowielaczy sa z reguly widoczne na zewnatrz-dokladnie go "opacz".
    Pzdr.
  • Poziom 10  
    Trnsformator jest dobry sprawdziłem. Sprawdziłem napięcia na 1i2 móżce jest napiecie 49V. po odłączeniu bazy tranzystora Q601(D1546) napięcie na tych nóżkach wynosi 150V takie jakie powinno być. Brak jakiego kolwiek napięcia na R501 .Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Po odłączeniu Q601 na R501 nie może być napięcia bo to jest strona wtórna trafa.Jeśli dobrze rozumiem to 49V jest na pin 1,2 scalaka IC501.Jeśli masz oscyloskop to sprawdż na 5 wtyk cewek pokazują się szpilki ~54V.
  • Poziom 10  
    Dalej nie wiem co jest. Nie posiadam oscyloskopu. Może ktos ma jeszcze jakiś pomysł?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Podłącz ten tranzystor i wymień pamięć 24c02. Po wymianie musisz go odpalić z pilota ewentualne wsady znajdziesz na elektrodzie.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    A skąd masz pewność, że trafo jest dobre? Jak go sprawdziłeś? Podstawiłeś drugi?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam.
    Nie podales jakie to chassis/podpowiedzi bylyby bardziej precyzyjne/.Sprawdzales-ale jak?/nie ma pewnosci ze dobrze/.Aby upewnic sie ze zasilacz sprawny trzeba go obciazyc/zarowka/.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Miałem b.podobny przypadek i winna była przetwornica (kpl. elektrolitów)
  • Pomocny post

Poziom 13  
    tjkom ma rację,szczególnie filtracja 12V
    oprucz tego często robi sie przerwa na wtyku cewek odchylania(na kineskopie)