Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Atmega8a - The device is not supported in ASF Version

Jarus13 02 Wrz 2012 14:27 1224 4
  • #1 02 Wrz 2012 14:27
    Jarus13
    Poziom 12  

Witam
    Uczę się programowania mikrokontrolerów na podstawie książki "AVR&ARM7 programowanie mikrokontrolerów dla każdego" pana Pawla Borkowskiego.

Przy próbie skompilowania jednego programu wywala mi błąd:
    Build FAILED.
    ========== Build: 0 succeeded or up-to-date, 1 failed, 0 skipped ==========

[WARNING] The device [atmega8a] is not supported in ASF Version [3.1.3] that is used in the project mruganie led1

Używam do pisania Atmel Studio 6. Niby program działa jak trzeba po wrzuceniu hexa, ale wolę by wszystko było ok, bez żadnych warningów itp.

Wrzucam na wszelki wypadek do tego program:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Program różni się od tego książkowego jedynie zapisem pinów ponieważ wole pisać ją binarnie.

Po bawieniu się w komentowanie wyszło że warning pojawia się gdy jest delay.h

0 4
  • Pomocny post
    #2 02 Wrz 2012 14:41
    mickpr
    Poziom 39  

Jarus13 napisał:
    The device [atmega8a] is not supported in ASF Version [3.1.3] that is used in the project mruganie led1

Książka jest napisana z przykładami z użyciem starszego AVR Studio.
    Nie używam AVRStudio 6, ale być może wystarczy zrezygnować z ASF przy tworzeniu projektu.

0
  • #3 02 Wrz 2012 14:48
    Jarus13
    Poziom 12  

Zgadza się, ale sądziłem że bez sensu byłoby przesiadać się na starsze oprogramowanie, w szczególności jak pochodzi od tego samego producenta. W opcjach ASF można jedynie wybrać którą wersje ma używać.
    Miałem problem też przy asemblerze przy funkcjach sbi i cbi, ale w tym wypadku google podsunęło mi odpowiedź czemu to nie chciało działać. Niestety w tym wypadku nie chce mi zbytnio pomóc.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Wrz 2012 15:16
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Coś skaszaniłeś tworząc projekt. Wybierasz po prostu new project, następnie podajesz katalog i typ MCU i to wszystko, nigdzie nie pyta o ASF. Samo ASF działa tylko z wyższymi megami, xmegami, avr32 i arm, więc dla m8a nie powinieneś wybierać tego frameworku.

Dodano po 1 [minuty]:

BTW, warto też przejrzeć cykl artykułów o AS i w ogóle cały blog:
    http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/04/atmel-studio-spis-tresci.html

0
  • #5 02 Wrz 2012 15:59
    Jarus13
    Poziom 12  

tmf napisał:

BTW, warto też przejrzeć cykl artykułów o AS i w ogóle cały blog:
    http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/04/atmel-studio-spis-tresci.html

Tą stronę traktuję jako pewnego rodzaju koło ratunkowe ;) I też dzięki tej stronie zdecydowałem się na Atmel Studio zanim kupiłem książkę.

Jak zwykle pewnie zmora każdego początkującego. Literówka... Tylko czemu nie wywaliło że delay_ms jest niezdefiniowany, a za to błąd ASF?

Jarus13 napisał:

#include <until/delay.h>

Literówkę poprawiłem i ładnie się kompiluje

Przepraszam za zawracanie głowy ewidentnym moim przegapieniem literówki w kodzie.

0