Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux Ergospace - Jaki silnik na wymianę ? Czy silniki uniwersalne są OK?

Lop83 02 Sep 2012 19:00 3468 6
 • #1
  Lop83
  Level 9  
  Witam

  Próbowałem naprawić silnik w odkurzaczu Electrolux Ergospace ZE320. Niestety po wymianie łożyska okazało się, że pozostałe elementy silnika też są uszkodzone (silnik iskrzy, przerywa, wywala korki).
  Postanowiłem wymienić silnik. I mam pytanie - jak sprawdzają się silniki Uniwersalne dostępne na Allegro ? Czy warto je w ogóle kupować ?
  Z opisów wynika, że moc i wymiary są takie same - gwarancja 12 miesięcy a cena około 65zł. Czy warto pakować się w coś takiego czy poszukać czegoś innego ? Jeśli tak to czego i w jakiej cenie ?
  Czy silniki uniwersalne to "totalna chińszczyzna" czy podziałają powiedzmy te 12 miesięcy ?
 • #2
  EltraATS
  User under supervision
  Totalna chińszczyzna, padnie zaraz, co z tego że ma gwarancję? Oni tak przekombinują że wyjdzie, że uszkodził się z Twojej winy.
 • #3
  stoper17
  Level 20  
  65zł + 25 kurier to masz już 90. i przykładowo gdybyś go wymieniał co rok przez 4 lata =360 zł . 4 letnią gwarancję oferuje zelmer na odkurzacze. także również uważam że nie warto.
 • #4
  Lop83
  Level 9  
  Dziękuję za odpowiedzi.

  Mam jeszcze jedno pytanie ...
  Jeśli silnik uniwersalny odpada - to czy jest gdzieś dostępny inny (lepszy jakościowo) ?
  Spędziłem trochę czasu przy tym odkurzaczu i szkoda mi go teraz wyrzucić. Jeśli będzie trzeba wydać 360zł to jakoś to przeżyję ale wciąż szukam innych opcji.

  W sklepach internetowych widziałem silniki po 150-170zł. To jest ta sama chińszczyzna z większą marżą czy coś lepszego ? WWW
  Są w ogóle jakieś "sensowne" silniki do tego odkurzacza ? Bo jeśli nie to chyba rzeczywiście pozostaje mi kupno nowego.
 • #5
  EltraATS
  User under supervision
  Nie ma, chodź kupisz inny silnik, wystarczy że delikatnie będzie różnił się wysokością, a już odkurzacza nie skręcisz. Nie ma sensu inwestować w ten odkurzacz.
 • Helpful post
  #6
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Ale dlaczego ? Silnik jak silnik.
  Czasami, nawet często zdarza mi się wymianiać silniki w odkurzaczach made in tesco. Kupuję właśnie takie po 60-70zł i śmigają. 90% z nich pracuje jeszcze długo po gwarancji.

  Śmiało go kupuj na pewno podziała, zobacz tylko czy wymiary sie zgadzają. Skąd te dziwne opinie ?, przecież electrolux to całkiem dobra firma.
 • #7
  Lop83
  Level 9  
  Kupiłem silnik w hurtowni w Kielcach – 70 zł. Chińszczyzna z gwarancją 12 miesięcy (której i tak nie brałem pod uwagę bo jestem z drugiej części Polski a tam byłem przejazdem).
  Wymiana silnika poszła bez większych problemów – wystarczy odrobina zdolności manualnych i wyczucia. Wszystko pasowało idealnie.
  Minęło już półtora roku od czasu montażu. Odkurzacz do tej pory pracuje świetnie (taka sama głośność i ciąg jak oryginalny). Tak więc – POLECAM.