Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat 1.8 Kat - czujnik poziomu paliwa

02 Wrz 2012 21:25 4494 4
 • Poziom 14  
  Wymieniłem pompę paliwa w Passacie B3 z 1991 roku na pompę z Passata B3 z 1993 roku. Ta "nowa" pompa ma inny czujnik poziomu paliwa i na dodatek uszkodzony, więc musiałbym kupić nowy. Uszkodzenie widoczne w postaci uszkodzonej białej płytki:
  VW Passat 1.8 Kat - czujnik poziomu paliwa

  Zastanawia mnie jednak kilka rzeczy.

  1. Czy ta płytka to jest zwykły potencjometr?
  2. W jakim zakresie się zmienia rezystancja tego potencjometru?
  3. Na allegro są dostępne tego typu czujniki, a sprzedawcy piszą, że są one do Golf, Passat, Polo. Te modele samochodów mają różne pojemności zbiornika. W Passat jest np. 70 litrów. Być może zbiornik jest tak wyprofilowany, że położenie pływaka zmienia się tak samo co powoduje takie same zmiany rezystancji dla innej objętości paliwa, a układy interpretujące wartosć rezystancji już przetwarzają ją na odpowiednie wskazanie. Czy istnieje ryzyko, że moje liczniki nie będą poprawnie wskazywać przy współpracy z takim czujnikiem od Passata z 1993 roku?
 • Poziom 18  
  przeluz czujnik ze swojej starej pompy
 • Poziom 14  
  Nie przełoże bo mi ta płytka mechanicznie nie spasuje. Nie ma jak zamontować, żeby ta blaszka się po niej ładnie ślizgała. Po prostu tam była inna płytka, zamontowana pionowo a nie ukośnie tak, jak na zamieszczonym zdjęciu.
 • Poziom 18  
  to przełuz sama pompke do swojego kosza jezeli pasuje
 • Poziom 14  
  Mógłbym tak zrobić, ale miałem wrażenie, że tamten stary czujnik czasem źle pokazywał poziom benzyny, dlatego nie chciałbym tego robić, bo nie ufam mu. Wiem, że w Passatech spotyka się problem ze stabilizatorem napięcia 10V w licznikach, ale to odrębny temat.