Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen silnik XU7JB - podstawowe dane ekspolatacyjne

Kilobajt 02 Wrz 2012 23:07 2340 5
  • #1 02 Wrz 2012 23:07
    Kilobajt
    Poziom 10  

Witam, interesują mnie dane eksploatacyjne (okresy eksploatacyjne) kilku podstawowych układów w silniku Citroena oznaczenie XU7JB pojemność 1.8i 90KM. Silnik pracuje w samochodzie Citroen Xsara. Oto one:

1) Czy w tym silniku reguluje się luz zaworowy. Jeśli tak to co ile km / lat.
    2) Co ile km / lat należy wymieniać układ zapłonowy (świece, przewody, cewke)
    3) Co ile km / lat należy wymienić rozrząd. Co w taką wymianę wchodz? Czy pompa wody jest napędzana z rozrządu?
    4) Co ile km / lat należy wymieniać pasek napędzający alternator, wspomaganie.
    5) Czy i co ile lat / km należy wymieniać olej w skrzyni biegów (oznaczenie skrzyni BE3 J)
    6) Czy w tym silniku występują inne regulacje, udziwnienia, elementy do konserwacji?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam, Krzysztof.

• Pomocny post
    #3 03 Wrz 2012 00:15
    KMal
    Poziom 33  

Witam.
    1. Planowo nie.
    2. Tylko świece (info w.zał).
    3. W.zał (pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu).
    4. W.zał.
    5. W.zał (nie wymienia się - w razie potrzeby uzupełnia).
    6. W. zał (np. czynnik chłodzący, filtr paliwa, powietrza).

W zał. wykaz co i kiedy wymieniać, sprawdzać - dla silnika 1.8i (XU7JB (LFX))

PS: Oparłem się na Citroenie Berlingo, co do przeglądów i wymian dla silnika - to jest dokładnie to samo co w Xsara. Mała różnica - chłodziwa w Berlingo jest 7,5l, a w Xsara 7l.

• #4 03 Wrz 2012 17:10
    Kilobajt
    Poziom 10  

Bardzo dziękuje za pomoc.

KMal pisze że planowo nie wykonuje się regulacji luzu zaworowego- to znaczy że ten silnik ma samoregulacje?

Pozdrawiam.

• #5 03 Wrz 2012 21:31
    vitorio
    Poziom 17  

Wg posiadanych przez mnie materiałów luz zaworów jest podawany, więc analogicznie można wnioskować, że zawory reguluje się.

• #6 05 Wrz 2012 18:41
    Kilobajt
    Poziom 10  

Kwestie luzu zweryfikowałem u źródła czyli u mechanika specjalizującego się w PSA.

W tym silniku luz zaworowy jest regulowany ręcznie czyli nie ma samo regulatora.
    Aby go zmierzyć należy ściągnąć pokrywę zaworów.
    Aby go wyregulować trzeba ściągnąć wałek rozrządu co wiąże się z wymianą paska rozrządu i osprzętu (w tym pompy wody).

Podsumowujący, luz zaworowy należy sprawdzać (regulować) zawsze przy wymianie rozrządu.

Dziękuje za poprzednie materiały.

Pozdrawiam, Krzysztof.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME