Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy I5800 -problem po resecie

krzysztof212 03 Sep 2012 00:03 4329 5
    krzysztof212
    Level 18  
    Witam wszystkich pisze do was z problemem jaki mnie spotkał dzisiaj z moim telefonem.
    Postaram się tak opisać by było jakoś to zrozumiałe.
    A wiec będąc na spacerku z dzieckiem robiłem zdjęcia telefonem jak zawsze i bez problemowo,
    po zrobieniu sporej ilości zdjęć telefonem schowałem do kieszeni i wszystko ok, aż tu poczułem wibracje z telefonu, patrze ze się zresetował ok, wpisałem kod pin i do kieszeni go ale po ok 2 min to samo.
    Tak było może ze 3 razy ale ..... no własnie bo za trzecim resetem zniknęło wszystko (oprócz karty sd) nie było nic żadnej aplikacji.
    Nie miałem tam wiele zainstalowanych aplikacji a były tam może ze 5 więcej nie. Po resecie powróciło wszystko do ustawień fabrycznych, lecz bardzo się zdziwiłem bo chciałem zainstalować sobie jedną aplikacje a tu mi woła że pamieć pełna, ok sprawdzam i rzeczywiście wewnętrzna pamieć masowa 0.00mb, mimo że w telefonie nic nie ma, a i jeszcze jedna sprawa po włączeniu tel i po odblokowaniu ekranu pojawiają si ikonki a że nie chce ich na tapecie to usuwam, po usunięciu wyłączyłem tel by po włączeniu sprawdzić czy ikonki powrócą niestety powracają ok to jeszcze raz usuwam wszystko z tapety , ustawiam sobie dzwonek jaki chce i tapetę ok i myślę sobie ze sprawdzę teraz czy zapamięta ustawienia.
    Więc wyłączam i włączam tel niestety nie pamięta ustawień to wygląda tak jakby ciągle powracał do ustawień fabrycznych.
    Wiec postanowiłem tu napisać i się zapytać co mogę w takiej sytuacji zrobić proszę o pomoc w tej sprawie.
    Pozdrawiam Krzysztof

ps; do moderatora forum jak coś spaprałem to proszę mnie poprawić
  • Helpful post
    dariusz_21
    Level 23  
    Poradnik flashowania I5800 - Krok po kroku
    PAMIĘTAJ, ŻE WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Najpierw standartowe kroki przy tego typu akcjach a więc zrób kopie zapasową wszystkich danych, kontakty, sms itd. oraz naładuj fona, wyjmij z niego kartę SIM oraz SD!

Następnie przygotuj wszystkie niezbędne akcesoria do wykonania zadania a mianowicie:
    1.Aplikacja Kies
    2.Firmware
    3.Pliczek 531.ops
    4.Aplikacja do flashowania tego modelu, Odin v.4.252.
    Kolejną czynnością jest zainstalowanie aplikacji Kies:
    1.Zainstaluj Kies i zrestartuj kompa.
    2.Podłącz kabelkiem usb fon do kompa i poczekaj aż doinstaluje wszystkie sterowniki, pamiętaj ażeby w fonie w opcjach kominukacja/usb ustawić: Samsung Kies.
    3.Jeśli poprawnie zainstalowały się drivery i Kies widzi fona, rozpoznaje go, możesz przejść do następnej pozycji ale pamiętaj! Bez poprawnej komunikacji między fonem z Kies, nic nie zrobisz!

Jeśli ściągnąłeś wszystkie potrzebne aplikacje i rom, utwórz katalog np. 5800 i wrzuć do niego rozpakowany rom, pliczek OPS oraz aplikacje Odin.

Uruchom teraz aplikacje Odin z katalogu który utworzyłeś np. 5800 i przystępujemy do konfigurowania tej aplikacji:
    1. Zaznaczone mają być tylko opcje widoczne na screenie:

2. Następnie klikamy na guzik OPS i wskazujemy ścieżkę dostępu do pliczku: apollo_0531
    który wrzuciliśmy do utworzonego katalogu.

3. Następnie klikamy guzik BOOT i wskazujemy ścieżkę dostępu do pliczku z nazwą bootloader_low który znajduje się w romie który wgrywamy.

4. Następnie kliknij guzik PHONE i wskaż ścieżkę dostępu do pliczku PHONE który masz w katalogu z firmware.

5. Następnie kliknij na guzik PDA i wskaż ścieżkę dostępu do pliczku PDA który masz w katalogu z firmware.

6. Następnie kliknij na guzik CSC i wskaż ścieżkę dostępu do pliczku CSC który masz w katalogu z firmware.

7.Jeśli wszystko dobrze ustawiłeś, to powinno to wyglądać jak na screenie:

8. Następnie wyłącz telefon jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź czy jest naładowany, sprawdź czy w środku nie ma karty SIM i karty SD oraz wyłącz Kies i sprawdź czy przypadkiem nie siedzi w trayu, Kies musi być wyłączony!.

9. Uruchom fona w trybie download a zrobisz to mając wyłączony telefon wciskając i trzymając 3 guziki jednocześnie ale pojedynczo i w tej kolejności: ściszanie głośności + OK + włączanie.

10. Podłącz fona kabelkiem usb do kompa i jeśli zobaczysz w aplikacji Odin żółty kwadracik z napisem np. COM12, znaczy że masz komunikacje między fonem a kompem i możesz zacząć właściwe flashowanie i kliknij START.

11. Teraz spokojnie czekasz aż wgra się całkowicie nowy rom, trwa to ok. 5 minut i nic nie ruszasz aż zobaczysz w Odinie napis na niebiesko PASS, wtedy możesz odłączyć fona i cieszyć się zupełnie innym Androidem niż miałeś od operatora.

12. Jeśli już widzisz pulpit na fonie, odłączasz fona od kompa i wykonujesz ostatnią czynność a mianowicie na klawiaturze fona, wstukujesz kod: *2767*3855# - fon po chwili zresetuje się sam i po około 3 minutach zobaczysz pulpit, ustawiasz język Polski i zakończyłeś całą procedurę zmiany oprogramowania.

13. Wyłącz fona, włóż karty SIM oraz SD jeśli posiadasz i włącz go i ciesz się nowym oprogramowaniem.
    Na koniec drobne uwagi.
    1. OBOWIĄZKOWO pamiętajcie o uruchomieniu Odina z prawami administratora na Windows Vista oraz 7
    2. Firmware może być w postaci jednego pliku (archiwum *.tar) lub kilku różnych. W zależności od tego wybieramy opcję One lub Multi Package w programie Odin.
    3. Jeśli po instalacji systemu w wersji 2.2 występują problemy, a ponowne jego zainstalowanie jest z jakiegoś powodu nie możliwe, zainstaluj jakiś soft w wersji 2.1 i dopiero po tym 2.2.
    4. Przywracanie ustawień fabrycznych polecam robić zarówno po, jaki przed samą aktualizacją oprogramowania.

softa znajdziesz tu http://chomikuj.pl/Andrzejek1961/Soft+do+Samsunga/Galaxy+I5800