Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WOB 1200 - Jak zdemontować bęben i wymienic łozysko?

EkoGrzew 03 Wrz 2012 09:16 9261 10
  • #1 03 Wrz 2012 09:16
    EkoGrzew
    Poziom 19  

Bosch WOB 1200 - Jak zdemontować bęben i wymienic łozysko? Witam szanownych serwisantów.

Bosch WOB 1200. Pytanie jak temacie. Zdemontowałem panel boczny i okazało się ze pralka wymaga gruntownego czyszczenia bębna i komory. Jak zatem zdemontować bęben i wymienić łożysko? ( tylko nie piszcie ze trzeba zdemontować druga boczna pokrywę z panelem przednim- bo tyle to wiem.:) ale jak? )

dodatkowo:
    Jest jakaś dostępna DTR-ka do tej pralki?
    W czasie ostatniej pracy pralki nastąpił także wyciek. Jakieś ewentualne przyczyny?

0 10
  • Pomocny post
    #3 03 Wrz 2012 10:16
    jpiet
    Poziom 12  

Jeśli chodzi o wyciek, to najprawdopodobniej przyczyną są uszczelniacze łożysk, po ich wymianie problem powinien ustąpić.

0
  • #4 03 Wrz 2012 11:32
    EkoGrzew
    Poziom 19  

Dziekuję jpiet.
    Jak dostac sie do tego łożyska biernego (17 2087) by go wymienic? amortyzatory czy panele zdemontowac?

2
  • #5 03 Wrz 2012 12:25
    jpiet
    Poziom 12  

Będziesz musiał rozebrać obudowę bębna i wyciągnąć z niej bęben. Łożysko o którym piszesz pewnie będzie wyjmowane od środka.

0
  • #6 03 Wrz 2012 13:32
    EkoGrzew
    Poziom 19  

jpiet. wiem. Pytanie tylko jak najprosciej to zrobic. Odkręcić od amortyzatorów czy jest jakis prosciejszy sposób by sie dostac do tego drugiego łożyska?

1
  • #7 03 Wrz 2012 15:52
    jpiet
    Poziom 12  

Może się mylę bo dobrze nie widzę tej pralki, ale z rysunku wynika, że nie trzeba ruszać amortyzatorów i wystarczy zdjąć tylko pokrywę boczną bębna. Wygląda jak by była mocowana spinkami. Po jej zdjęciu powinien wyjść cały bęben z obudowy.

2
  • Pomocny post
    #8 03 Wrz 2012 17:38
    rumpel
    Poziom 26  

Obywatele!
    Pitolicie.
    Z góry odchylić zespół piorący i wyrwać/wyjąc /wyszarpnąc zawleczkę łożyskowania biernego.Potem/później/ następnie wyszarpać bęben z zespołem łożyskowania.
    Następnie wyszarpać bęben na zewnątrz.
    I niech Wam praca lekką będzie.
    Nie piszę po polsku albowiem mam krew skażona sirytusem

0
  • #9 04 Wrz 2012 00:00
    EkoGrzew
    Poziom 19  

hahah.. rumpel:) jutro sprawdzę czy pitolicie czy pilotujecie :)

Dodano po 2 [minuty]:

Ta zawleczka to jak widze nr 17 2069

1
  • Pomocny post
    #10 04 Wrz 2012 17:35
    skryn
    Admin grupy AGD

EkoGrzew napisał:
    Ta zawleczka to jak widze nr 17 2069

Tak. Dostępna z góry poprzez odchylenie zbiornika lekko w prawo. Jak masz w miarę "chude łapki", to bez problemu ją wyciągniesz. Dodatkowo, żeby nie szarpać się z wytarganiem bębna z zespołu piorącego, weź imbus fi6 i odkręć śrubę łożyska biernego. Dostęp jest taki sam, jak do zawleczki. Inaczej będziesz się niemiłosiernie mordował z wyciągnięciem bębna wraz z łożyskiem. A tak, zostanie Ci tylko do wyjęcia same łożysko bierne.
    Jest łatwiej :)

0
  • #11 04 Wrz 2012 22:21
    EkoGrzew
    Poziom 19  

rumpel:) choc spirytem sie skaziłeś , rad mi dobrych udzieliłeś. :)
    Dziekuje skryn. Troszke poniewczasie:) Wpadłem na ten pomysł ale juz przy przykrecaniu bebna do łozyska:) i choć mam "chude łapki" to jednak sie troszke poharatałem.
    D dziekuje za dobre rady. zaoszczedziło to troche czasu. ...ale tyle brudu co tam wyszlo z wewnątrz to na oczy w zyciu nie widzialem ..:) Pozdrawiam. zamykam temat. I polecam się w kwestiach energetyki cieplnej:)

Acha. na zespole łozyskowania biernego są dwa rowki i jeden oring fabrycznie. Kiedy wymieniłem ten zespół na nowy made in italy (23 PLN detal) postanowiłem dla lepszego uszczelnienia załozyc drugi zdjety ze starego łozyska. Pralka chodzila 12 lat bez zadnej naprawy,mysle ze to jej nie zaszkodzi :

0