Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel/Astra G 1,6 8v - Czujnik temperatury

danio667 03 Wrz 2012 09:55 8970 3
 • #1 03 Wrz 2012 09:55
  danio667
  Poziom 9  

  Naczytałem się już o tym a i tak nie znalazłem odpowiedzi, może mi ktoś podpowie,
  Nie działa wskaźnik temperatury, wyciągnąłem zegary i sprawdzałem poprzez podanie małego napięcia prosto na cewkę wskaźnika i się wychyla, Czujnik z tego co wiem mam tylko jeden, po zmostkowaniu wtyczki od niego nadal wzkaźnik ani drgnie, aczkolwiek jak silnik się naprawdę nagrzeje to wentylator się włącza. Napoczątku czasami pokazywało temperaturę teraz nic a nic. Rano auto chodzi na ssaniu potem obroty opadają, i nie mam jak podłączyć kompa w pobliżu.

 • #2 03 Wrz 2012 10:37
  KMal
  Poziom 33  

  Witam.
  Popatrz na schemat. Czujnik temp. chłodziwa (42) nie pracuje bezpośrednio z wskaźnikiem (zegarami) (84), tylko ze sterownikiem silnika, a z którego potem idzie informacja na wskaźnik (84).
  Z tego co piszesz to wygląda na to, że czujnik i jego praca (działanie) jest dobra bo włącza Ci wentylator - ale możesz kontrolnie sprawdzić:
  Działanie:
  Czujnik temperatury chłodziwa to termistor. Niska temperatura powoduje duży opór, podczas gdy wysoka temperatura powoduje mały opór. Zespół sterowania wyznacza temperaturę kontrolując napięcie na czujniku.
  Specyfikacja:
  Napięcie zasilania: 5 V (odłączone złącze)
  opór: 2 000 - 3 000 omów / 20 °C
  Niebezpieczną "zabawą" jest cyt. <sprawdzałem poprzez podanie małego napięcia prosto na cewkę wskaźnika>, możesz spowodować dalsze uszkodzenia - nie koniecznie samego wskaźnika, a elementów, które go sterują.
  Sprawdź (na początku) wg. schematu połączenia sterownika z tablicą rozdzielczą. Uszkodzenie może być na wyjściu ze sterownika lub w samej tablicy rozdzielczej ("zegary").

  Opel/Astra G 1,6 8v - Czujnik temperatury

 • #3 03 Wrz 2012 10:43
  ancus
  Poziom 16  

  Masz dwa czujniki temperatury...jeden dwupinowy do ECU a drugi jednopinowy na zegary. Czujnik temperatury od wskaźnika jest u góry pionowo w kolektorze ssącym i jest jeden kabelek, który często spada lub nie łączy.
  Temat często poruszany, szukaj.

  Moderowany przez ociz:

  Żadna Astra G nie miała osobnego czujnika na wskaźnik, z resztą wyżej masz opisane.

 • #4 03 Wrz 2012 10:54
  danio667
  Poziom 9  

  Sa silniki 16szr z jednym czujnikiem temperatury - dwupinowym, znalazłem przyczynę W KOŃCU :D
  Jest przerwa w obwodzie na płytce od zegarów, co najśmieszniejsze że jak spojrzeć to tego nie widać a na zdjęciu widać przerwę elegancko (Paint jest nieodzowny). Dzięki Za pomoc nie spodziewałem się na tak szybki odzew :)
  Opel/Astra G 1,6 8v - Czujnik temperatury Opel/Astra G 1,6 8v - Czujnik temperatury

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME