Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Syntia 037 DR - Ekspress NIE napełnia obiegu wodnego

leoTDI 03 Sep 2012 11:42 2817 0
 • #1
  leoTDI
  Level 11  
  witam,

  podczas procesu odkamieniania (wykonywałem go regularnie 1-raz w miesiącu) przerwałem ten proces. Nie wiem co dokładnie zrobiłem, ale nacisnąłem nie ten przycisk a później chciałem tylko przerwać. I chyba wyjąłem pojemnik przy pracującej pompie. Po ponownym założeniu z pojemnika wody do tacki spływowej wyleciał -do jej max. pojemności- roztwór odkamieniacza. Później ekspress i tak już pamiętał cykl odwapniania, więc dokończyłem go -chcą nie chcąc- "na sucho", po czym ukazała się czerwona kontrolka zakończenia procesu odkamieniania. Jednak ekspress zażądał (czerwona kontrolka) napełnienia obiegu wodnego (odpowietrzenia). Niestety nic z tego nie wychodzi.... (

  Rozebrałem wczoraj ekspress, jednak pompkę dopiero dziś sprawdzę (na pewno działa w sensie elektrycznym - wibruje z metalicznym dźwiękiem - sprawdzę dziś czy rzeczywiście podaje wodę - sądzę że na 100% tak).

  Moje podejrzenia padają jednak na zawór bezpieczeństwa o nr części 11010166 (Safety Valve 16-18 bar V2 P0049 Assy).

  I tu pytanie - czy ten zawór jak już zadziała (a zadziałał) - to jest już tylko do wymiany (?), czyli czy on jest jednorazowy ?

  Podejrzewam, że podczas pracy pompy odłączając zbiornik z roztworem spowodowałem zapowietrzenie i wzrost ciśnienia do poziomu zadziałania zaworu, i stąd wyciek do tacki i "amen". A teraz pomka wprawdzie pompuje, ale jest przytkana zaworem (?)
  (hmmm ... a może jednak pompka (membrana) padła (?). Jak napisałem sprawdzę dziś).

  Proszę o porady i POMOC w naprawie (podpowiedzi co do kolejnych kroków / postępowania). Z góry dziękuję )

  pozdrawiam

  leotdi

  Edit: pompa pompuje - jej zalanie i tak nic nie dało. Jestem na 100% pewien że to ten zaworek. NIKT nie jesteś w stanie nic podpowiedzieć ? ... szkoda (